Nauczyciele są zdeterminowani, mają dość niskich pensji. Pracownicy oświaty chcą referendum w sprawie strajku

Czytaj dalej
Tomasz Kapica

Nauczyciele są zdeterminowani, mają dość niskich pensji. Pracownicy oświaty chcą referendum w sprawie strajku

Tomasz Kapica

Głosowanie nad włączeniem się do kwietniowego protestu ZNP już zaplanowano w 81 proc. szkół i przedszkoli na Opolszczyźnie. Strajk ma się rozpocząć 8 kwietnia.

Anna Zielińska, szefowa kędzierzyńsko-kozielskiego oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego, informuje, że w tym mieście wszystkie placówki oświaty weszły w spór zbiorowy z dyrekcjami. W każdej szkole i przedszkolu trwają przygotowania do referendów strajkowych. - Jeszcze nie podano dokładnej daty głosowania, ale ludzie codziennie o to pytają. Są zdeterminowani i zapowiadają, że poprą inicjatywę, bo mają dość kiepskich zarobków - mówi jedna z nauczycielek przedszkola.

Według danych ZNP na Opolszczyźnie chce decydować o akcji strajkowej 81 procent placówek, właśnie w tylu organizowane są właśnie referenda. To jeden z wyższych wyników w Polsce, dla porównania w woj. lubuskim decyzję o referendum podjęło nieco ponad 40 proc. szkół i przedszkoli.

Do szkół trafiły już plakaty informujące o przyczynach protestu, a także  z  prośbami o zrozumienie skierowanymi do rodziców. Nie wiadomo bowiem, jak długo potrwa protest.

Pozostało jeszcze 78% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Tomasz Kapica

Staram się być wszędzie tam, gdzie dzieje się coś ważnego. Zajmują się sprawami, które są istotne dla mieszkańców, a także regionalną i ogólnopolską polityką. Patrzę władzy na ręce. Jeśli jest coś, o czym powinienem widzieć, to dzwoń lub pisz.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.