Joanna Boroń

NFZ sprawdza sygnały od pacjentów. Wizyty lekarskie, których nie było

NFZ sprawdza sygnały od pacjentów. Wizyty lekarskie, których nie było Fot. arch
Joanna Boroń

Narodowy Fundusz Zdrowia opublikował „Sprawozdanie z nieprawidłowości zgłoszonych przez Świadczeniobiorców”, czyli pacjentów. Jak się okazuje takich zgłoszeń jest coraz więcej. Dlaczego? Bo dzięki Zintegrowanemu Informatorowi Pacjenta, każdy może teraz bez problemu sprawdzić swoją historię leczenia.

Z 299 (w Zachodniopomorskiem przez pierwszy kwartał było takich sygnałów 11) wszystkich zgłoszeń, najwięcej dotyczyło świadczeń, które nie miały miejsca - 227 świadczeń, za które pacjent zapłacił, a które zostały wykazane do finansowania przez Narodowy Fundusz Zdrowia.

Największa liczba zgłoszonych nieprawidłowości dotyczyła leczenia stomatologicznego - 94. Na drugim miejscu są świadczenia z kategorii ginekologia, na przykład te świadczone rzekomo przez położne.

Pozostało jeszcze 47% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Joanna Boroń

Od 2000 roku, w którym zrobiłam dyplom na wydziale prawa poznańskiego uniwersytetu, pracuję w naszych lokalnych mediach - Głosie Koszalińskim oraz jego portalach internetowych, które swoim zasięgiem obejmują teren dawnego województwa koszalińskiego.


Zajmuję się zdrowiem i szeroko rozumianym stylem życia – w tym też kulinariami, które również prywatnie są moją pasją – mam niezłą kolekcję kulinarnych książek, które nie są jedynie ozdobą półek, ale inspiracją do kulinarnych eksperymentów.


Prócz tego w swojej pracy zajmuje się tematami społecznymi, bardzo często zainspirowanymi sygnałami naszych czytelników i internatów. 


 

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.