Nie bądź bałwanem na drodze, zdejmij nogę z gazu!

Czytaj dalej
Fot. Karolina Misztal
Marek Weckwerth

Nie bądź bałwanem na drodze, zdejmij nogę z gazu!

Marek Weckwerth

Dzieci się cieszą, bo tuż przed świętami mogą ulepić ze śniegu zająca albo pojeździć na sankach. Kierowcy się martwią, bo zrobiło się ślisko. Nawet pieszym nie jest do śmiechu.

Wszystko przez powrót zimy, który „zafundował” nam niż o wdzięcznym imieniu Elizabeth. Mokrym śniegiem sypnęło na Kujawach i Pomorzu w nocy ze środy na czwartek. A to nie jest ostatnie słowo zimy w tym sezonie.

Zderzenie w Pawłówku

Wczoraj tuż po godz. 7 na drodze krajowej nr 10 w podbydgoskim Pawłówku zderzyły się dwa auta osobowe. Kierowca włączającego się do ruchu volvo wymusił pierwszeństwo na bmw. Pasażerka volvo została przewieziona na badania do szpitala.

- To jedyny wypadek w regionie, gdy pogorszyły się warunki atmosferyczne - stwierdza Tomasz Okoński, rzecznik prasowy bydgoskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. - Nie mieliśmy informacji o problemach ciężarówek na stromych podjazdach.

W regionie pogorszyły się warunki drogowe. Gdzie trzeba szczególnie uważać? Czytaj w dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 76% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Marek Weckwerth

Dziennikarz "Gazety Pomorskiej" specjalizujący się tematyce bezpieczeństwa ruchu drogowego, transportu, gospodarki oraz turystyki i krajoznawstwa. Zainteresowania: turystyka, rekreacja i sport, kajakarstwo, historia, polityka. Instruktor, komandor spływów i wypraw kajakowych, autor podręczników dla kajakarzy i setek artykułów prasowych z tego zakresu. Rekordzista Polski w pływaniu kajakiem rzekami pod prąd od ujścia do źródła. Magister nauk politycznych po uczelniach w Poznaniu i Bydgoszczy.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.