Nie cichnie dyskusja na temat rozbiórki i ponownej budowy przeprawy przez Odrę

Czytaj dalej
Fot. Mariusz Kapała
Marek Białowąs

Nie cichnie dyskusja na temat rozbiórki i ponownej budowy przeprawy przez Odrę

Marek Białowąs

Z pomysłu przeniesienia gdziekolwiek mostu w Cigacicach najprawdopodobniej nic nie będzie, jest to nieopłacalne - twierdzi Cezary Woch, radny Czerwieńska

O planie wykorzystania przeznaczonego do rozbiórki mostu w Cigacicach do budowy przeprawy w Pomorsku lub Połęcku mówiła marszałek Elżbieta Polak na spotkaniu z wiceministrem gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Jerzym Materną.

- To pomysł, o którym myśmy mówili już 2 lata temu - mówi pan Zbigniew (nazwisko do wiadomości red.) z Pomorska. - Jednak z tego co wiem firma, która buduje trasę S3, ma rozebrać i zagospodarować starą przeprawę w Cigacicach we własnym zakresie. My bardzo cieszylibyśmy się, gdyby most dało się przesunąć w dół Odry. To zaledwie kilka kilometrów. Zdaniem Mirosława Biskuma, szefa kieleckiej fili Ośrodka Badań Mostów - to czy operacja odbudowy mostu byłaby opłacalna, może wykazać tylko analiza kosztów. Trzeba wziąć pod uwagę wydatki związane z demontażem konstrukcji i jej przemieszczenia. Oszczędność to koszt stali.

Informacje na facebooku skomentował też radny sejmiku woj. lubuskiego Edward Fedko. Przypomniał on, że już we wrześniu 2015 r. zaproponował, aby demontowaną konstrukcję wykorzystać w Pomorsku. Jego zdaniem - dziś jest już na to zbyt późno.

Podobnego zdania jest Cezary Woch, radny z Czerwieńska, który razem z samorządowcami z Sulechowa przyjął apel o potrzebie budowy mostu w Pomorsku.

- Te dyskusje pokazują, jak bardzo potrzebna jest jeszcze jedna przeprawa przez Odrę - komentuje Andrzej Wołągiewicz z Nietkowic. - Na dziś naszą nadzieją jest choćby wydłużenie działalności promów przez rzekę, które teraz nie kursują po zmroku. a

Marek Białowąs

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.