"Niech ludzie gadają, ja walczę o Asię. Każda mama by tak zrobiła"

Czytaj dalej
Fot. Agata Kozicka
Agata Kozicka

"Niech ludzie gadają, ja walczę o Asię. Każda mama by tak zrobiła"

Agata Kozicka

To opowieść o matce i córce. Mają zwyczajne życie. Dla nich zwyczajne, dla większości z nas to kosmos.

Numer KRS 00000 37904 (cel szczegółowy: 6967). Jeden z wielu tysięcy podobnych numerów. Za każdym kryje się potrzebujący człowiek, jego rodzina, marzenia, nadzieje. My zajrzeliśmy akurat za ten jeden numer. Spotkaliśmy tam Asię i jej mamę Olę spod Osia w pow. świeckim.

Na początku roku pani Ola bierze podrukowane ulotki z numerem KRS i chodzi od sklepu do sklepu, po różnych instytucjach, biurach. Zostawia te karteczki na wypadek, gdyby ktoś chciał przekazać 1% podatku na pomoc jej córeczce Asi. Prosi o pomoc. Prosi choćby o to, żeby zostawić karteczki na ladzie.

Bycie mamą niepełnosprawnego dziecka to jak praca 24 godziny na dobę, siedem dni w tygodniu. Jak radzą sobie rodzice? O tym w dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 90% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Agata Kozicka

Zajmuję się w pracy tematyką drogową, komunikacją, transportem - drogowym, kolejowym i lotniczym. Jestem poza tym miłośniczką roweru, ekologicznego i zdrowego (co zwykle idzie w parze) stylu życia i też o tych sprawach piszę dla Gazety Pomorskiej. A do tego od dzieciństwa fotografuję i również w ten sposób relacjonuję wydarzenia. Kocham Bydgoszcz, moje miasto rodzinne, chociaż uwielbiam podróżować! I wprawdzie ciągle coś drażni mnie w Bydgoszczy, widzę, że czegoś tu brakuje, że czasem wkurza mnie, że tutaj "para idzie w gwizdek", to z końca świata wrócę i tak do Bydgoszczy!

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.