(Nie)wyschnie bydgoszczanom woda w kranach?

Czytaj dalej
Fot. Tomasz Czachorowski
Hanna Walenczykowska

(Nie)wyschnie bydgoszczanom woda w kranach?

Hanna Walenczykowska

Braki wody pitnej mogą wystąpić w niektórych gminach województwa. Mieszkańcy Bydgoszczy i Osielska nie muszą się martwić - mogą podlewać ogródki, napełniać baseny i zraszać trawniki.

Żar leje się z nieba. Dzisiaj (26 czerwca) temperatura odczuwalna może wynieść ponad 44 st. Celsjusza i będzie to najcieplejszy dzień w tym tygodniu. IMGW ostrzega przed kolejnym bardzo poważnym zagrożeniem – zostaniemy poddani bardzo wysokiemu napromieniowaniu UV.

W niektórych gminach województwa kujawsko-pomorskiego wprowadzono zakazy podlewania ogródków i napełniania basenów. Mieszkańcy Białych Błot nie powinni wykorzystywać wody do innych celów jak socjalno-bytowe w godzinach od 7 do 22. W przeciwnym wypadku mogą wystąpić dotkliwe braki wody pitnej. W Chełmnie, w tych samych godzinach nie wolno podlewać trawników, klombów, ogrodów warzywnych.

Bydgoszczanie nie są narażeni na brak wody. Po modernizacji systemu wodno-kanalizacyjnego miasto jest bezpieczne. Zgromadzony zapas wody wystarczy na ok. 2 miesiące. Suszy nie muszą obawiać się również mieszkańcy gminy Osielsko.
- U nas wody jest pod dostatkiem – oświadcza Wojciech Sypniewski, wójt gm. Osielsko. - Może w Jarużynie spaść ciśnienie. Nie musimy ograniczać zużycia wody.

Z dalszej części materiału dowiesz się:

 • w jaki sposób można oszczędzać wodę
 • co Bydgoszczy da budowa zbiorników retencyjnych
Pozostało jeszcze 71% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Hanna Walenczykowska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.