Mariusz Parkitny

„Nieznane są zasady, jakimi kieruje się KRS”. Sędziowie mówią dość i idą na spięcie z ministrem Ziobro

„Nieznane są zasady, jakimi kieruje się KRS”. Sędziowie mówią dość i idą na spięcie z ministrem Ziobro
Mariusz Parkitny

Szczecińscy sędziowie nie będą opiniować kandydatów na wolne stanowiska sędziowskie. - Nie możemy dopuścić do tego, by na skutek wadliwości procedur nominacyjnych doszło w przyszłości do podważenia ważności konkursów nominacyjnych, a co za tym idzie ważności wyroków i ich nieuznawania w Unii Europejskiej - uzasadniają. I zapowiadają, że poczekają na wyrok Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej.

To już kolejna inicjatywa sędziów okręgu szczecińskiego krytyczna wobec niektórych zmian w wymiarze sprawiedliwości wprowadzanych przez Prawo i Sprawiedliwość.

Tym razem sprawa dotyczy powoływania sędziów na wolne stanowiska. W okręgu szczecińskim brakuje co najmniej kilkunastu sędziów. Ich brak odbija się na szybkości postępowań.

Pozostało jeszcze 70% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Mariusz Parkitny

Jestem dziennikarzem od ponad dwóch dekad. Piszę do Głosu Szczecińskiego, Naszego Miasta Szczecin, Trendy, portali www.gs24.pl, szczecin.naszemiasto.pl.


Jestem absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Szczecińskiego. Dlatego w pracy zajmuję się najczęściej sprawami wymiaru sprawiedliwości: relacjami z procesów, opisywaniem śledztw. Interesują mnie też sprawy Szczecina. Czasem przyglądam się też naszej polityce, która potrafi przyprawić o ból głowy.


Znajdziecie mnie też bardziej prywatnie na Facebooku https://www.facebook.com/mariusz.parkitny.75 Twitterze https://twitter.com/ParkitnyMariusz i Instagramie https://www.instagram.com/parkitnymariusz/?hl=pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.