Joanna Krężelewska

Niezwykły gest franciszkanina. Brat sam Wyposażył hospicyjną kaplicę

Niezwykły gest franciszkanina. Brat sam Wyposażył hospicyjną kaplicę
Joanna Krężelewska

Był 11 lutego. 11 minut po północy do zarządu Hospicjum im. św. Maksymiliana Kolbego w Koszalinie dotarł mail. Brat Zbigniew Joskowski zaproponował w nim swoją pomoc. W ciągu kilku tygodni do hospicyjnej kaplicy sam zrobił krzyż, ołtarz i ambonę. Napisał też dwie ikony. Jak mówi, dla niego praca była modlitwą. Wiernym niesie ona piękne przesłanie.

Brat Zbigniew to skromny franciszkanin, jednak kto zna go bliżej, wie, że jest jak człowiek renesansu - talentów i umiejętności ma wiele. Oczywiście, jest duszpasterzem, ale też historykiem-archiwistą, pisze ikony, zna się na zielarstwie, piecze fantastyczne ciasta do franciszkańskiej kawiarenki, jest biblioterapeutą. To właśnie ostatnie z zajęć połączyło go najpierw z hospicjum.

Pozostało jeszcze 89% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Joanna Krężelewska

Rocznik 1983. Absolwentka Wydziału Nauk Historycznych na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Studentka psychologi na Uniwersytecie Gdańskim. Od 2006 roku dziennikarka „Głosu Pomorza”, dziś „Głosu Koszalińskiego”. Na łamach dziennika relacjonuje przebieg procesów sądowych w sprawach karnych. Pisze o kulturze, sprawdza, co dzieje się w gminie Sianów i gminie Karlino. Na gk24.pl prowadzi magazyn poświęcony kulturze. Autorka książki „Historia pisana zbrodnią”, poświęconej najgłośniejszym procesom sądowym w sprawach karnych, które toczyły się przed koszalińskim sądem po II wojnie światowej. Nałogowo czyta, szczególnie kryminały i przepisy kulinarne. Uwielbia podróże, żeglowanie, wycieczki rowerowe, las i mokry nos psa Muffina.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.