Nigdy nie będzie zdrowa. Ale medycy uniewinnieni

Czytaj dalej
Fot. Wojciech Wojtkielewicz
Izabela Krzewska

Nigdy nie będzie zdrowa. Ale medycy uniewinnieni

Izabela Krzewska

Sąd przyznał, że w klinice położnictwa szpitala klinicznego były błędy organizacyjne. Jednak lekarza i dwie położne oczyścił z zarzutu nieumyślnego narażenia życia noworodka.

Karolinka przyszła na świat w 6 miesiącu ciąży. Dziś ma prawie 2,5 roku, ale nie rozwija się tak, jak jej rówieśnicy. Jest niepełnosprawna. Ma czterokończynowe porażenie mózgowe. Jest sztucznie karmiona. Ma problemy z oddychaniem. Na noc jest podłączana pod respirator.

W dalszej części artykułu przeczytasz m.in.:

 • Na czym polegał błąd lekarzy
 • Dlaczego sąd "nie uznał Karolinki za człowieka"
Pozostało jeszcze 82% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Izabela Krzewska

Socjolog z wykształcenia. Z zawodu - dziennikarz. W Gazecie Współczesnej pracuję od 2009 roku, a w niedługim czasie dołączyłam również do zespołu Kuriera Porannego. Od początku na łamach naszych dzienników i na portalach internetowych www.wspolczesna.pl i www.poranny.pl zajmuję się głównie tematyką prawną. Relacjonowanie ważnych procesów, sprawy kryminalne, wypadki, pożary, raporty  o przestępczości, historie z życia wzięte... To obszar dziennikarstwa, który - mam nadzieję - dostarcza moim Czytelnikom nie tylko wielu emocji, ale także wiedzy o zmieniających się przepisach prawnych i zagrożeniach dla ich bezpieczeństwa. Staram się, aby każdy materiał był rzetelny, zrozumiały, ale też sprawnie napisany. Bo nawet najbardziej niezwykła ludzka opowieść "blednie" pod nieciekawym piórem.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.