Nocne manewry, czyli nauka i dobra zabawa

Czytaj dalej
Fot. materiały nadesłane przez gimnazjum
Karolina Rokitnicka

Nocne manewry, czyli nauka i dobra zabawa

Karolina Rokitnicka

Uczniowie pierwszej klasy mundurowej z Gimnazjum im. Działyńskiego spędzili noc w szkole. Wzięli udział w manewrach.

W programie była m.in. musztra, którą prowadzili drugoklasiści oraz starsi koledzy z Zespołu Szkół Technicznych w Toruniu. Pod dowództwem kapitana Sławomira Żochowskiego elewi pokonywali tor przeszkód, wykazując się zwinnością i zręcznością. Był także tor przygotowany przez starszych kolegów, z elementami wojskowości i strzelaniem do celu.

Zorganizowano także grę polegającą na pozorowanym napadzie i konieczności zorganizowania ucieczki.

Sporo wrażeń dostarczyła gra terenowa Allah Akbar. Przygotowali ja uczniowie miejskiego gimnazjum - Marta Kałużna, Oliwia Przygońska, Wiktoria Szefler, Bartosz Wierzbowski, Szymon Jagielski, Mateusz Ślusarski, Patryk Trzpiot oraz Sebastian Czarnecki. Uczestnicy podzieleni na patrole wykonywali zadania na terenie miasta. Tej nocy policja, która poszukiwała zaginionego mieszkańca Golubia-Dobrzynia, skorzystała z pomocy młodzieży. Poszukiwany zdrowy wrócił do domu.

Ponadto w programie manewrów była projekcja filmu „Kamienie na szaniec”. Była też poranna rozgrzewka na sali gimnastyczne i apel.

- Noc w szkole to jedna z ulubionych rozrywek mundurowców i mamy nadzieję,że na stałe wpisze się w harmonogram naszej szkoły - informują organizatorzy.

Manewry przygotowali: wychowawczyni Małgorzata Kaja-Kopczyńska oraz nauczyciele - Izabela Maszkiewicz i Wiesława Żuchowska-Stańczyk. Niespodzianki mieli też kapitan Sławomir Żochowski, pedagog Adam Kałużny oraz dyrektor Iwona Sipak.

Karolina Rokitnicka

Praca w mediach to moja pasja. Przez wiele lat zajmowałam się dziennikarstwem informacyjnym, wydarzeniowym oraz przygotowywaniem relacji czy przeprowadzaniem interwencji w sprawach ważnych dla Czytelników. Szczególnie bliskie mi są sprawy lokalne, dotyczące Golubia-Dobrzynia, samorządowe, kultura oraz politykaLubię analizę danych, m. in. rankingów inwestycyjnych. Bardzo cenię kontakt z drugim człowiekiem, dynamiczność, możliwość uczenia się, zmian i poznawania zagadnień, które są dla mnie niezgłębione, jak np. sport czy rolnictwo :-). 


Od grudnia 2022 roku pracuję w dziale SEO, głównie na szczeblu regionalnym i krajowym. Mam też wydarzeniowe dyżury w województwie, podczas których przygotowuję informacje o wypadkach czy utrudnieniach w regionie.  Ponadto zdarza mi się tworzyć informacje lokalne z Golubia-Dobrzynia, które trafiają na portal Nasze Miasto Golub-Dobrzyń oraz Gazeta Pomorska/Golub-Dobrzyń.


 

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.