Nowa Bydgoszcz będzie patrzeć władzy na ręce [zdjęcia]

Czytaj dalej
Fot. Filip Kowalkowski
Mateusz Mazur

Nowa Bydgoszcz będzie patrzeć władzy na ręce [zdjęcia]

Mateusz Mazur

Stowarzyszenie zapowiada złożenie dziewięciu uchwał radzie miasta. Pierwsza z nich niedługo znajdzie się na biurku przewodniczącego.

- Chcemy zrobić coś wspólnego dla Bydgoszczy - argumentuje powód utworzenia stowarzyszenia Paweł Skutecki, poseł ruchu Kukiz’15.

W skład Nowej Bydgoszczy, poza wspomnianym posłem, wchodzą przedstawiciele Kongresu Nowej Prawicy, Ruchu Narodowego, Unii Polityki Realnej i partii KORWiN.

- Chcemy zniwelować podziały na rynku lokalnym, bo każdemu z nas na bydgoskiej scenie politycznej brakuje głosu rozsądku - uważa Marcin Sypniewski, prezes kujawsko-pomorskiego oddziału partii KORWiN.

Pierwszą inicjatywą stowarzyszenia będzie złożenie projektu uchwały radzie miasta, by zmienić nazwę parku im. Zbigniewa Załuskiego na osiedlu Leśnym na „Park imienia Żołnierzy Wyklętych”.

- Rozpoczynamy już zbiórkę podpisów pod tym obywatelskim projektem. Nie chcemy, by patronem parku była osoba, która szczerze ubolewała nad tym, że Polska wygrała wojnę z bolszewikami w 1920 roku - podkreśla poseł Skutecki.

W planach jest złożenie ośmiu kolejnych uchwał, których wykonanie powierzone zostanie prezydentowi miasta, Rafałowi Bruskiemu.

- Jeśli nie zostaną one wykonane postaramy się zrobić to sami, startując w wyborach samorządowych, jako Nowa Bydgoszcz - deklaruje Piotr Najzer, wiceprezes Kongresu Nowej Prawicy.

Mateusz Mazur

Absolwent dziennikarstwa na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. W Gazecie Pomorskiej od 2014 roku. Początkowo w dziale miejskim, a od 2018 roku wydawca i dziennikarz portalu internetowego www.pomorska.pl


Poza pracą kibic sportowy na pełen etat. Fan dobrej muzyki, wycieczek rowerowych i gier planszowych.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.