Nowa siedziba Straży Miejskiej

Czytaj dalej
em

Nowa siedziba Straży Miejskiej

em

Firma budowlana wynajęta przez Urząd Miasta Łodzi rozpoczęła już remont zabytkowej willi z lat dwudziestych ubiegłego wieku i budynku znajdującego się na posesji przy ul. Wólczańskiej 121/123.

Jeszcze kilka lat temu mieściła się tam szkoła dla niedosłyszących wraz z internatem. W przyszłym roku, po zakończeniu prac remontowych, za które łódzki magistrat zapłaci 13,7 mln zł, swą nową siedzibę znajdzie tam Straż Miejska, Centrum Monitoringu Miejskiego i Centrum Zarządzania Kryzysowego UMŁ.

- Prace adaptacyjne ruszyły pełną parą. Zostały już zdemontowane kaloryfery, armatura łazienkowa, pozrywane podłogi. Wyburzane są ścianki działowe. Zakończenie prac remontowych przewidziane jest w maju przyszłego roku - mówi Paweł Bliźniuk, wiceprzewodniczący rady Miejskiej.

Łódzki magistrat podpisał umowę z wykonawcą w sierpniu ubiegłego roku. Zabytkowa willa z 1920 r. zostanie zaadaptowana na działający przez całą dobę punkt zgłoszeń Straży Miejskiej. Będzie w niej odnowiona elewacja, stolarka i odtworzone zamurowane obecnie wejście frontowe. Budynki w głębi posesji zostaną nadbudowane o jedną kondygnację. Na ostatniej kondygnacji poprzecznej oficyny znajdować się będzie Centrum Monitoringu Miejskiego .

em

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.