Nowa sygnalizacja świetlna powstanie na Osowej Górze. Pomysł poparło ponad 300 mieszkańców

Czytaj dalej
Fot. Dariusz Bloch
Marta Mikołajska

Nowa sygnalizacja świetlna powstanie na Osowej Górze. Pomysł poparło ponad 300 mieszkańców

Marta Mikołajska

Miasto przygotowuje się do budowy nowej sygnalizacji świetlnej na ul. Kruszyńskiej na Osowej Górze. Inwestycja będzie realizowana w oparciu o Bydgoski Budżet Obywatelski. Trwają też przygotowania to kolejnego etapu doświetleń przejść dla pieszych.

Nowa sygnalizacja powstanie na wysokości ul. Puszczykowej. Z przejścia w tej części Osowej Góry korzystają m.in. uczniowie Zespołu Szkół nr 24 oraz pasażerowie podróżujący linią nr 77.

Poparło ponad 300 mieszkańców

Zielony sygnał będzie wywoływany na żądanie. W głosowaniu na zadania realizowane w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego pomysł poparło ponad trzystu bydgoszczan.

- Obecnie trwa przetarg, w którym wyłoniony zostanie wykonawca prac projektowych i budowlanych. Zależy nam, by nowe światła zaczęły działać w wakacje – mówi Tomasz Okoński, rzecznik prasowy ZDMiKP w Bydgoszczy. Jak dodaje, wcześniej na tym osiedlu ze środków BBO sfinansowano m.in. nawierzchnię oraz profesjonalne oświetlenie boiska przy Zespole Szkół nr 24 przy ul. Puszczykowej.

- W nowoczesną sygnalizację na Osowej Górze wyposażamy też szereg innych skrzyżowań w związku z rozbudową ul. Grunwaldzkiej. Światła ułatwiają pieszym pokonywanie jezdni na wysokości Kolbego, Skośnej i Czaplej – podkreśla rzecznik bydgoskich drogowców.

Miasto przygotowuje się także do trzeciego etapu doświetlenia przejść dla pieszych. W niebezpiecznych miejscach przed przejściami instalowane są też dodatkowe znaki, progi zwalniające, azyle i sygnalizacje.

Poprawi się bezpieczeństwo

- Nowoczesne oświetlenie na przejściach dla pieszych pozwala kierowcom znacznie wcześniej dostrzec pieszych i odpowiednio zareagować. Zakończone już zadania pokazały, że to bardzo skuteczny sposób na podniesienie bezpieczeństwa. W ciągu ostatnich dwóch lata doświetliliśmy prawie 40 punktów – mówi Tomasz Okoński.

Przetarg na to zadanie zostanie ogłoszony wiosną. Doświetlone zostaną m.in. ulice: L. Kaczyńskiego/Sandomierska, Magnuszewska/Modrakowa, 3 Maja/P. Skargi, Fordońska/Towarowa, Nakielska/Stawowa, Glinki/M. Kozala, Powstańców Wlkp./Ogród botaniczny, Sułkowskiego/Dwernickiego.

Marta Mikołajska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.