Krzysztof Bednarek

Nowe defiblyratory w Drawsku Pomorskim

Nowe defiblyratory w Drawsku Pomorskim Fot. Krzysztof Bednarek
Krzysztof Bednarek

Drawsko. Nowe defiblyratory zakupione z pieniędzy uzyskanych w ramach społecznej zbiórki pojawią się wkrótce w kilku punktach miasta.

To była niesamowita akcja. W ciągu zaledwie dwóch tygodni zebrano ponad 10 tys. zł, a później na konto Projektu AED wpływały kolejne środki. W sumie prawie 23 tys. zł, za które kupiono trzy defibrylatory. Czwarty ufundowali Monika i Przemysław Boguszowie, mieszkańcy Drawska Pomorskiego.

Pani Monika jest stomatologiem, prowadzi Centrum Stomatologii Estetycznej.Projekt AED to wspólny pomysł Przemysława Bogusza, Michała Walkiewicza - strażaka i ratownika medycznego ze Stowarzyszenia Żarek, a także jego brata Tomasza Walkiewicza - animatora ze Stowarzyszenia Klub Sportowy Orliczek.

Akcję wsparli przedsiębiorcy i instytucje, a także wolontariusze i mieszkańcy Drawska Pomorskiego. - Zbieraliśmy pieniądze za pośrednictwem portalu Polak Potrafi i na Zrzutka.pl. Dzięki zebranym środkom udało nam się kupić defibrylatory AED, kapsuły zewnętrzne z modułem grzewczym i alarmem, trzy zestawy dziecięcych eletrod Pedipak, moduły GSM i sygnalizatory zewnętrzne. Chciałbym w imieniu swoim i pozostałych organizatorów serdecznie podziękować wszystkim, którzy wspierali nasz projekt zarówno merytorycznie, jak i finansowo.

Długo by wymieniać wszystkich wspierających, lista zamyka się w około 200 osobach - powiedział nam Tomasz Walkiewicz. Urządzenia rozmieszczone będą na pl. Konstytucji, w okolicy Ośrodka Kultury, na osiedlu Toruńska i w parku Chopina.

Akcja nie polegała tylko na zbieraniu pieniędzy. W ramach projektu przeszkolono z obsługi defibrylatora i udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej ponad 100 osób. W miniony piątek w sali konferencyjnej drawskiej informacji turystycznej podsumowano projekt.

W uroczystości uczestniczyli wolontariusze i mieszkańcy, którym podziękowano. Elżbieta Komorowska upiekła pyszny tort. Była również tradycyjna lampka szampana.

Krzysztof Bednarek

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.