Wojciech Kulig

Nowe hotele nad samym morzem

Nowe hotele nad samym morzem
Wojciech Kulig

Kolejny kompleks hotelowy powstanie przy ulicy Słowiańskiej w Darłówku Wschodnim.

Jak grzyby po deszczu będą wyrastać kolejne miejsca dla turystów w Darłowie. Okazuje się, że inwestowanie nad samym morzem jest teraz na czasie. - Nowy obiekt powstanie przy ulicy Słowiańskiej w Darłówku Wschodnim. Można powiedzieć, że będzie to coś w kształcie resortu. Ten budynek będzie tuż obok innego, który także wkrótce zostanie zbudowany - mówi nam Arkadiusz Klimowicz, burmistrz Darłowa.

Nowe kompleksy hotelowe będą ze sobą sąsiadowały. Będą to odpowiednio piąty i szósty tego typu obiekt w tej części miasta. W ostatnim czasie to kolejne dobre informacje dla samego Darłowa, które w ten sposób przyciągnie jeszcze większą liczbę turystów. - Ostatnie dziesięć lat to dla nas wiele inwestycji komunalnych. Poprawiła się dostępność komunikacyjna Darłowa, a miasto stało się bardziej rozpoznawalne poprzez promocje i imprezy. To skutkuje tym, że nowi inwestorzy chcą kupować u nas działki i realizować swoje plany - dodaje Arkadiusz Klimowicz. Inwestycje mają sprzyjać rozwojowi miasta. Burmistrz tłumaczy, że budowa obiektów hotelarskich to nowe miejsca pracy i podatki dla miasta.

Miasto nie dysponuje jeszcze szczegółowymi informacjami o najnowszym ośrodku wypoczynkowym. Burmistrz informuje, że pierwszych gości ma przyjąć w ciągu 2-3 lat. Wiadomo za to, że ten sąsiadujący z nim odpowiedzialna będzie firma z Torunia. Postawi ona obiekt, w którym znajdować się będą nie tylko miejsca noclegowe. Inwestor przygotuje również restaurację, najprawdopodobniej w budynku powstanie też basen. Formalnie będzie to budynek mieszkalny, który w praktyce stanie się hotelem. Będzie on ogólnodostępny i pozbawiony ogrodzenia. Za działkę pod budowę apartamentowca firma z Torunia zapłaciła 4 miliony złotych. Ponad 3 miliony złotych trafiły do budżetu miasta Darłowo. Wkrótce wrócimy do tematu.

Wojciech Kulig

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.