Justyna Przybytek

Nowe pomysły na walkę ze smrodem na granicy Katowic i Sosnowca

MPGK stosuje różne metody walki z uciążliwymi zapachami. Planuje też budowę nowej hali, do której przeniesie stabilizat Fot. mpgk MPGK stosuje różne metody walki z uciążliwymi zapachami. Planuje też budowę nowej hali, do której przeniesie stabilizat
Justyna Przybytek

Armatki antyodorowe, a teraz także specjalne membrany izolacyjne - to kolejne pomysły na nieprzyjemne zapachy wydobywające się z zakładu Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej przy ul. Milowickiej na granicy Katowic i Sosnowca.

Sprawa dotyczy smrodu na granicy Katowic i Sosnowca. Problem jest poważny, bo odór w katowickiej Dąbrówce Małej i sosnowieckich Milowi-cach bywa tak potężny, że trudno tu oddychać.

Mieszkańcy obu dzielnic zaczęli sprawę nagłaśniać już w ubiegłym roku. Podejrzewali, że nieprzyjemne zapachy to efekt działalności zakładu Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej przy ulicy Milowickiej w Katowicach. Zorganizowali nawet protest pod bramą MPGK. Jednak przedstawiciele katowickiego magistratu przekonywali - i wciąż tak utrzymują - że w okolicy jest więcej podejrzanych zakładów, w tym firmy (i dwie inne kompostownie) działające na terenie sąsiednich miast: Sosnowca, Czeladzi i Siemianowic Śląskich.

Sprawa jest nieoczywista, bo do „produkcji” smrodu nikt się nie przyznaje. Mimo to Katowice zdecydowały o przeprowadzeniu kilku inwestycji i zakupów, które potencjalne uciążliwości odorowe, pochodzące z zakładu MPGK, mogą ograniczyć. W sumie w ubiegłym roku na ten cel wydano 2 mln zł.

Pozostało jeszcze 58% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Justyna Przybytek

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.