Nowy rozkład pociągów od niedzieli 9 czerwca. Spore zmiany

Czytaj dalej
Fot. Fot. Mariusz Kapala / Gazeta Lubuska
TOS

Nowy rozkład pociągów od niedzieli 9 czerwca. Spore zmiany

TOS

Od niedzieli 9 czerwca na kolei obowiązywać będzie kolejna odsłona rocznego rozkładu jazdy pociągów. Pasażerowie Kolei Śląskich muszą się przygotować na kilka zmian. Nowości są też w ruchu dalekobieżnym, bo pojawią się dodatkowe pociągi nad morze. Nowy rozkład będzie ważny do 31 sierpnia.

Podróż do Kołobrzegu będzie łatwiejsza dzięki pociągowi EIC Fregata relacji Bielsko-Biała - Kołobrzeg - Bielsko-Biała, który w soboty pojedzie nad morze, a w niedziele - z powrotem w kierunku Bielska-Białej. Będą też codzienne połączenia do Świnoujścia (godz. 0:46, 7:07, 8:39 - Intercity, 20:20, 21:11 - TLK), Kołobrzegu (4:59, 21:11, 23:02 TLK), Ustki (5:41, 23:02 TLK), Helu i Łeby (22:11 TLK) czy Zakopanego (7:05 Koleje Śląskie, 8:32 IC).

Niewielkich zmian należy się spodziewać w ruchu regionalnym. Od 29 czerwca do 31 sierpnia dwie pary pociągów z Gliwic do Częstochowy jeździć będą do stacji Częstochowa Stradom. Jeden z pociągów będzie też zastępowany autobusami między Myszkowem a Częstochową. Powód to remont torów między Zawierciem a Częstochową. Krótkotrwałych zmian należy się spodziewać między Zabrzem a Gliwicami oraz między Będzinem a Sosnowcem.

Pozostało jeszcze 57% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
TOS

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.