Nowy szeryf brodnickiej policji przyszedł z Rypina

Czytaj dalej
Fot. policja
PAK

Nowy szeryf brodnickiej policji przyszedł z Rypina

PAK

Jarosław Nowatkowski zastąpił Mariusza Lewandowskiego, który zaledwie trzy lata cieszył się stanowiskiej komendanta policji.

Już widać, że w policji realizowana jest zapowiedziana przez ministra Mariusza Błaszczaka wymiana kadr.

- Uważam, że czas już najwyższy, żeby skończyć z tymi więzami łączącymi policję z PRL-em - zapowiedział. - Przecież tyle czasu upłynęło od 1989 roku, to już 26 lat, że czas na to, żeby ludzie, którzy nie byli w MO, stanęli na czele policji.

Niestety, mł. insp. Mariusz Lewandowski służbę w policji rozpoczął w 1988 roku. I mimo że dał się poznać jako świetny fachowiec i dobry glina, właśnie odchodzi na emeryturę. Przypomnijmy, że funkcję komendanta objął zaledwie 3 lata temu po Andrzeju Rogalskim, przy którym od 2007 r. pełnił funkcję zastępcy.

Mł. insp. Jarosław Nowatkowski wstąpił do służby wstąpił - w słusznym - 1991 roku. Od początku służył w komendzie w Rypinie i związany był z prewencją. W 1999 r. objął stanowisko naczelnika tego wydziału. Od 2012 r. do stycznia 2016 r. pełnił funkcję pierwszego zastępcy komendanta, a do kwietnia tymczasowo obowiązki komendanta. Odznaczony Brązowym Krzyżem Zasługi, Srebrnym Medalem Za Długoletnią Służbę i Srebrnym Medalem Za Zasługi dla Obronności Kraju.

PAK

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.