Nożownik z Katowic Dariusz N. złapany w Katalonii. Odpowie za zabójstwo piłkarza GKS

Czytaj dalej
Patryk Drabek

Nożownik z Katowic Dariusz N. złapany w Katalonii. Odpowie za zabójstwo piłkarza GKS

Patryk Drabek

Nożownik z Katowic Dariusz N., po ponad roku ukrywania się poza granicami kraju, odpowie w końcu za zabójstwo i usiłowanie zabójstwa. Został zatrzymany w Katalonii. To efekt współpracy funkcjonariuszy Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, Komendy Głównej Policji i hiszpańskich policjantów. Ciąży na nim zarzut zabójstwa 19-letniego piłkarza GKS Katowice Dominika Koszowskiego.

Z informacji „Dziennika Zachodniego” wynika, że N. został zatrzymany na terenie Katalonii. Zmienił się praktycznie nie do poznania. Schudł, zapuścił brodę i włosy. Posługiwał się fałszywymi dokumentami. Pomimo tego, w końcu trafił w ręce stróżów prawa.

CZYTAJ KONIECZNIE
NOŻOWNIKA Z KATOWIC ZDRADZIŁ TATUAŻ

Dariusz N. był poszukiwany w związku ze zdarzeniem do którego doszło w centrum Katowic 21 sierpnia 2016 roku. Zginął wówczas 19-letni Dominik Koszowski, były piłkarz drużyn młodzieżowych GKS-u Katowice. Młody mężczyzna zmarł w szpitalu po otrzymaniu dwóch ciosów nożem w klatkę piersiową.

Gdy Dominik wracał razem z ojcem i znajomymi z klubu muzycznego, w okolicach dworca pojawiła się także grupa młodych mężczyzn. Doszło do awantury, a na koniec do regularnej bijatyki. To właśnie wtedy zadano zabójcze ciosy nożem...

ZOBACZ KONIECZNIE:
POSŁUCHAJ NAGRANIA WSTRZĄSAJĄCEJ ROZMOWY Z DYSPOZYTOREM POGOTOWIA

Dariusz N. od kilkunastu miesięcy poszukiwany był do tej sprawy listem gończym i Europejskim Nakazem Aresztowania.

- Komenda Główna Policji powiadomiła Prokuraturę Okręgową w Katowicach o zatrzymaniu poszukiwanego 24 października na terenie Hiszpanii. W prokuraturze podjęto działania, które zmierzają do przekazania stronie polskiej zatrzymanego. Europejski Nakaz Aresztowania, zgodnie z procedurą, po przetłumaczeniu został przesłany stronie hiszpańskiej do wykonania - przekazała prokurator Marta Zawada - Dybek, rzeczniczka prasowa Prokuratury Okręgowej w Katowicach.

Prokurator chce przedstawić Dariuszowi N. zarzuty popełnienia dwóch przestępstw: zabójstwa i usiłowania dokonania zabójstwa.

W sprawie zdarzenia z 21 sierpnia 2016 roku przed Sądem Rejonowym Katowice - Zachód w Katowicach prowadzone jest odrębne postępowanie.

Sześciu mężczyznom (Daniel D., Rafał K., Aleksander N., Maciej P., Marcin W. i Damian Ż.) prokuratura zarzuca udział w bójce przy ulicy 3 Maja w Katowicach. Śledczy ustalili, że 21 sierpnia 2016 roku uczestnicy wzajemnie narażali się na bezpośrednie niebezpieczeństwo - ciężki lub średni uszczerbek na zdrowiu.

Z tego postępowania wyłączono materiały dotyczące Dariusza N. w sprawie zabójstwa Dominika Koszowskiego i usiłowania zabójstwa jego ojca - Rafała.

Patryk Drabek

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.