NSZZ Solidarność przestrzega przed zmiękczaniem procedur zatrudniania imigrantów. Związkowcy krytykują rządowe propozycje

Czytaj dalej
Fot. archiwum
Jacek Wierciński

NSZZ Solidarność przestrzega przed zmiękczaniem procedur zatrudniania imigrantów. Związkowcy krytykują rządowe propozycje

Jacek Wierciński

Na równych zasadach jak Polacy - taki warunek zatrudnianiu imigrantów stawia NSZZ Solidarność, który przestrzega przed zmiękczaniem procedur zatrudniania napływowych pracowników i krytykuje rządowe propozycje.

„Szacunki co do rekordowo niskiej stopy bezrobocia i liczby bezrobotnych od czasu powstania województwa pomorskiego potwierdziły się!” - informuje Wojewódzki Urząd Pracy w Gdańsku, który pomorską stopę bezrobocia na koniec kwietnia wyliczył na 5,3 proc. - najmniej od momentu utworzenia województwa przed prawie 20 laty. O deficycie rąk do pracy przy zbiorach kaszubskich truskawek pisaliśmy tydzień temu.

 • Dlaczego związkowcy chłodno oceniają pomysł szerszego otwarcia runku pracy?
 • Na czym polega rozporządzenie upraszczające zatrudnianie imigrantów w 20 grupach zawodowych przygotowane przez ministra rodziny, pracy i polityki społecznej?
Pozostało jeszcze 83% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Jacek Wierciński

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.