Numery z patronami. Komentarz redaktora Bartosza Wacławskiego na temat ulicy Łupaszki w Białymstoku

Czytaj dalej
Fot. Wojciech Wojtkielewicz
Bartosz Wacławski

Numery z patronami. Komentarz redaktora Bartosza Wacławskiego na temat ulicy Łupaszki w Białymstoku

Bartosz Wacławski

Czy tylko mi się wydaje, że z tymi patronami to sam kłopot? Oczywiście są tacy, którzy nie wzbudzają wielkich kontrowersji, ale jest też sporo takich, którzy jednak dzielą.

Od poniedziałku to Łupaszko. Radni Białegostoku uznali, że Zygmunt Szendzielarz powinien patronować nowej ulicy na Skorupach. Są tacy, którzy uważają, że pułkownik żadnym bohaterem nie jest. Jest więc kłopot.

Lista kontrowersyjnych jest zresztą dłuższa. To nie tylko wojskowi, ale choćby reżyserzy. Jak nieszczęsny Węgierko, który w sumie cudem uniknął zapomnienia i pozostał patronem i ulicy, i teatru. Albo aktorzy. Nora Ney według niektórych przecież nie zasługiwała na upamiętnienie. Na szczęście doszło do opamiętania.

Więc tak sobie myślę, że może zamiast patronów nadawać numery. Liczby nie dzielą. Nawet te podzielne.

Bartosz Wacławski

W "Porannym" pracuję od maja 2001 roku. Przez te wszystkie lata byłem reporterem, redaktorem terenowych tygodników, wydawcą, sekretarzem redakcji... Poznałem zawód z każdej strony. Uwielbiam opowiadać pozytywne historie, opisywać dobrych ludzi, szukać fajnych pozytywnych relacji. Fascynuje mnie też polityka. Niestety - mam coraz częstsze przekonanie - rzadko ma pozytywny wpływ na nas, zwykłych obywateli.

Jestem dziennikarzem odkąd pamiętam. Zacząłem jeszcze w szkole średniej od stażu w Radiu Białystok. Tam zdobywałem pierwsze szlify. I spotkałem najważniejszych zawodowych mentorów. W międzyczasie w Białymstoku powstała telewizja. Wtedy nazywała się po prostu Telewizja Białystok. Zaczynałem tam jako dziennikarz, potem pełniłem funkcje i producenta, i prowadzącego, i wydawcy programu informacyjnego.

Dziś współtworzę najfajniejsze portale w regionie: poranny.pl i wspolczesna.pl.

plus.poranny.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2021 Polska Press Sp. z o.o.