O ilustracjach i sztuce pisania

Czytaj dalej
Fot. Biblioteka Ciechocin
Karolina Rokitnicka

O ilustracjach i sztuce pisania

Karolina Rokitnicka

Monika Filipina to utytułowana pisarka i ilustratorka książek dla dzieci. Spotkała się ze swoimi czytelnikami w Bibliotece Gminy Ciechocin.

- Pani Monika to młoda pełna optymizmu, radości i ciepłego uśmiechu osoba, która wprowadziła uczestników spotkania w świat ilustracji i literatury. Nasz gość ma za sobą sukcesy i nagrody Pani Monika wydała książki we Włoszech i Anglii - informuje Aneta Sulecka, dyrektor biblioteki.

Pisarka zdobyła m.in. wyróżnienie na wystawie absolwentów szkół artystycznych w Londynie oraz nagrodę Golden Pinwheel dla najlepszej książki zagranicznej na targach książek dla dzieci w Szanghaju. Skończyła studia w Cambridge School of Arts. Rysuje od dziecka.

Obecnie mieszka i pracuje w Toruniu. Uczestnicy spotkania w gminie Ciechocin zachwycili się jej pracami.

Karolina Rokitnicka

Praca w mediach to moja pasja. Przez wiele lat zajmowałam się dziennikarstwem informacyjnym, wydarzeniowym, przygotowywaniem relacji, przeprowadzaniem interwencji. Szczególnie bliskie mi są sprawy lokalne, dotyczące Golubia-Dobrzynia, samorządowe, kultura, politykaLubię analizę danych, m. in. rankingów inwestycyjnych. Bardzo cenię kontakt z drugim człowiekiem, dynamiczność, możliwość uczenia się, zmian i poznawania zagadnień, które są dla mnie zupełnie nieznane, jak np. sport czy rolnictwo :-). 


Od grudnia 2022 roku pracuję w dziale SEO, głównie na szczeblu regionalnym i krajowym. Mam też wydarzeniowe dyżury w województwie, przygotowując informację o wypadkach czy utrudnieniach w regionie.  Ponadto zdarza mi się przygotowywać informacje lokalne z Golubia-Dobrzynia, które trafiają na portal Nasze Miasto Golub-Dobrzyń oraz Gazeta Pomorska/Golub-Dobrzyń.


 

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.