Sandra Soczewa

O tym, jak wieś i miasto wywalczyło swoje

Zdjęcie wykonano w 1981 r. w Sulęcinie na mostku przy kąpieli¬sku na Winnej Górze. Czy to miejsce znów będzie tak wyglądać? Fot. Henryk Gardziejewski Zdjęcie wykonano w 1981 r. w Sulęcinie na mostku przy kąpieli¬sku na Winnej Górze. Czy to miejsce znów będzie tak wyglądać?
Sandra Soczewa

W pierwszej edycji budżetu obywatelskiego w gminie mieszkańcy oddali najwięcej głosów na modernizację drogi gminnej w kierunku cmentarza w Trzemesznie Lubuskim (wartość inwestycji: 60 tys. zł).

Wsie łączą siły, żeby powalczyć z miastem

Jak to się stało, że najwięcej głosów, bo 705 ważnych, spośród wszystkich zwycięskich projektów przypadło właśnie na wieś, na Trzemeszno? - Będziemy działać razem. Zagramy do wspólnej bramki i stworzymy jeden projekt - mówił nam już przed rozpoczęciem głosowania Paweł Terech, sołtys Grochowa. Ta idea, jak widać przeszła: mieszkańcy dwóch wsi połączyli siły, żeby powalczyć z miastem.

Dzięki głosom i aktywności mieszkańców wiadomo też, że odbudowane będzie kąpielisko na Winnej Górze w Sulęcinie (60 tys. zł). - To ma być miejsce pełne życia. Takie, jakim było kiedyś. Sam mam stąd wiele wspomnień jako dziecko. To właśnie tutaj wszyscy chętnie spotykali się i spędzali razem czas. Chciałbym, żeby to wróciło - mówił nam Henryk Gardziejewski, który rozkręcił inicjatywę odbudowy tego miejsca. Jego zapał udzielił się też innym mieszkańcom. Ostatecznie odbudowę kąpieliska jak obywatelski pomysł zgłosił Jan Zaborowski.

Żubrów (a dokładniej fani piłki nożnej z tej wsi) wzbogaci się o kontener, który przekazany będzie na szatnię dla zawodników i toaletę dla widowni. Zakupione będą też ławki, które zastąpią kibicom trybuny (60 tys. zł).
Ludzie mówią, że pomysł na budżet już „zaskoczył”

Mieszkańcy ul. Wąskiej w Sulęcinie nie będę musieli już martwić o dojazd do domu i garaży. Ta droga, będzie w całości zmodernizowana (59.800 zł).

Kolejna inwestycja też powstanie w Sulęcinie. Mieszkańcy poparli projekt stworzenia bezpiecznej drogi dla dzieci i młodzieży szkolnej przy ul. Dikusa Ekkela.Ludzie mówią, że pomysł budżetu już „zaskoczył” i nikogo nie trzeba do niego przekonywać. Oddano 4.743 głosów ważnych, a gmina ma 16 tys. mieszkańców.

Sandra Soczewa

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.