Obchody 100. rocznicy odzyskania niepodległości, czyli dwa dni w Katowicach

Czytaj dalej
Fot. Karolina Misztal
Arek Biernat

Obchody 100. rocznicy odzyskania niepodległości, czyli dwa dni w Katowicach

Arek Biernat

Piknik militarny, msza św. w archikatedrze Chrystusa Króla i uroczystości pod pomnikiem Piłsudskiego. Czyli Święto Niepodległości w Katowicach.

W przyszłą niedzielę w całej Polsce obchodzona będzie 100. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. W Katowicach urząd wojewódzki zapowiada dwudniowe świętowanie.

Obchody „W bieli i czerwieni” rozpoczną się już w sobotę (10 listopada) na placu Bolesława Chrobrego piknikiem militarnym z pokazami sprzętu wojskowego - będą m.in. czołg i Rosomak. Początek o godz. 13. O godz. 17 gmach Sejmu Śląskiego zapłonie widowiskiem świetlnym o odzyskaniu niepodległości połączonym z występem Teatru Ognia Nam-Tara z Chorzowa. Wieczorem zaś chętni będą mogli w murach urzędu spędzić Noc Niepodległości.

W niedzielę (11 listopada) o godz. 10.30 w archikatedrze Chrystusa Króla odbędzie się msza św. w intencji Ojczyzny pod przewodnictwem metropolity katowickiego abp. Wiktora Skworca, w oprawie artystycznej Chóru Filharmonii Śląskiej. Następnie uczestnicy uroczystości przejdą z placu przed archikatedrą pod pomnik Józefa Piłsudskiego na placu Chrobrego.

Arek Biernat

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.