Jakub Przybysz

Oborniki: 10-letni kartingowiec z kolejnymi sukcesami

Oborniki: 10-letni kartingowiec z kolejnymi sukcesami Fot. archiwum
Jakub Przybysz

Maksymilian Obst z Parkowa ma w swojej kolekcji kolejne trofea. Tym razem są to puchary przywiezione ze Słomczyna, za zajęcie trzeciego miejsca w serii wyścigów kartingowych Rotax Poland oraz drugiego miejsca w serii Nordic. W klasyfikacji generalnej zawodów Maks zajmuje drugą pozycję w Polsce, zaś w wyścigach Nordic jest liderem.

Przed startem w czwartej serii wyścigów Rotax Poland, 10-latek z Parkowa trenował pod czujnym okiem Casha van Belle'a, inżyniera z Praga Karts, który jest producentem podwozia używanego przez Maksa.

W kwalifikacjach mieszkaniec naszego powiatu obornickiego miał drugi najlepszy wynik w tzw. czasówce. W pierwszym biegu Maks dojechał na metę jako drugi i z tej pozycji startował w kolejnym wyścigu.

- Wszystko zapowiadało się dobrze, ale w drugim biegu przedobrzyłem. Obróciło mnie, po czym wjechało we mnie trzech innych zawodników

- relacjonuje 10-latek.

- Wróciłem na tor na pozycję 31. i pomimo tego, że jechałem na skrzywionym podwoziu, ze skrzywioną zwrotnicą, tylną osią i końcówką drążka i w dodatku z jednym kołem w powietrzu, to wyprzedziłem jeszcze trzech zawodników - dodaje Maks.

Dzięki ciężkiej pracy mechanika i producenta podwozia już na drugi dzień kart Maksa był naprawiony i gotowy do wyścigu. W niedzielę w przedfinale oborniczanin startował z 13. pozycji, która jak się później okazało wcale nie była pechowa.

- Głównym celem było odrobienie straty i wrócić do czołówki wyścigu

- mówi Maksymilian.

Pozostało jeszcze 49% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Jakub Przybysz

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.