Od śladów przeszłości po fikcję. Komu nagroda im. Kazaneckiego?

Czytaj dalej
Fot. Jerzy Doroszkiewicz
Jerzy Doroszkiewicz

Od śladów przeszłości po fikcję. Komu nagroda im. Kazaneckiego?

Jerzy Doroszkiewicz

Anna Kamińska odkrywa tajemnice Białowieży, Ewa Włodarska mierzy się z traumami, Mira Łuksza nurza się w białoruskości, zaś Krzysztof Puławski i Ignacy Karpowicz tworzą fikcyjne postaci i światy. Wszyscy są nominowani do najważniejszej białostockiej nagrody literackiej.

Kapituła Nagrody Literackiej Prezydenta Miasta Białegostoku im. Wiesława Kazaneckiego ich książki wybrała spośród 29 zgłoszeń. Zanim będziemy mieli okazję spotkać się z pisarzami, przypomnijmy, co stworzyli.

Anna Kamińska napisała literacki reportaż „Białowieża szeptem”. Wcześniej była w Białowieży szukając śladów po znanej przyrodniczce i gawędziarce - Simonie Kossak.

Pozostało jeszcze 82% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Jerzy Doroszkiewicz

Szeroko pojęta kultura - to temat rzeka, który można eksplorować w nieskończoność. A że w Białymstoku dzieje się wbrew pozorom sporo - warto o tym pisać. A kiedy jest czas - skonfrontować z tym, co dzieje się w Polsce i świecie i podzielić się przemyśleniami z Czytelnikami i Internautami. Stale zaglądamy do Opery i Filharmonii Podlaskiej, śledzimy poczynania Teatru Dramatycznego, ale nie zaniedbujemy Białostockiego Teatru Lalek i teatru szkolnego Wydziału Sztuki Lalkarskiej. A zatem - do zobaczenia na imprezach i do poczytania

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.