Julita Januszkiewicz

Odkryli ślady alejek parkowych z XVIII w.

Przez kilka tygodni białostoccy archeolodzy prowadzili badania w Supraślu. Prace pozwoliły wskazać, jak przebiegały dawne parkowe alejki oraz jaka roślinność Fot. UM Supraśl Przez kilka tygodni białostoccy archeolodzy prowadzili badania w Supraślu. Prace pozwoliły wskazać, jak przebiegały dawne parkowe alejki oraz jaka roślinność rosła w Ogrodzie Saskim
Julita Januszkiewicz

Takie są efekty badań archeologicznych w Parku Saskim w Supraślu. W przyszłości to miejsce ma być odrestaurowane

Przebadaliśmy południową część założenia ogrodowo-parkowego - między stawami rybnymi a ulicami: Konarskiego, Ogrodową i Piłsudskiego - opowiada Irena Taranta, archeolog z Muzeum Podlaskiego w Białymstoku.

Od sierpnia do połowy września nadzorowała prace archeologiczne w Parku Saskim. Powstał on w czasach króla Augusta III Sasa. Założenie ogrodowo-parkowe stworzyli ojcowie bazylianie. Ale wichura, która przetoczyła się przez Supraśl w ubiegłym roku, zniszczyła park.

Pozostało jeszcze 75% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Julita Januszkiewicz

Publikuję głównie w "Kurierze Porannym" i "Gazecie Współczesnej". Dziennikarką jestem od kilkunastu lat. Śledzę to co się dzieje w gminach powiatu białostockiego. Ale interesują mnie też ciekawostki historyczne, wykopaliska archeologiczne. Lubię tematy społeczne, a od niedawna zajmuję się również edukacją. Nie boję się pisać o sprawach trudnych.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.