Jolanta Mlodecka

Odpowiadamy na apel, oddajemy krew - ten najcenniejszy lek

Krew oddaje Ryszard Siemionowski z Radziejowa, pobiera Barbara Waszak z włocławskiego oddziału RCKiK. Fot. Mirosław Kowalski Krew oddaje Ryszard Siemionowski z Radziejowa, pobiera Barbara Waszak z włocławskiego oddziału RCKiK.
Jolanta Mlodecka

W pierwszej w tym roku akcji poboru krwi od honorowych dawców w Radziejowie udział wzięły 52. osoby. Pozyskano 27 litrów cennego leku.

Powiat radziejowski pod tym względem zasługuje na uznanie. Podobne akcje w ubiegłym roku cieszyły się również dużym udziałem krwiodawców, do autokaru Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w trakcie każdej akcji przychodzi kilkadziesiąt osób.

Koło Honorowych Dawców funkcjonuje też przy Zarządzie Regionalnym PCK w Radziejowie. Jego członkowie nie tylko oddają krew, ale też prowadzą akcje promujące krwiodawstwo.

Na szczególne uznanie zasługują druhowie z Osięcin. Z inicjatywy Jana Sikorskiego założyli Klub Środowiskowy HDK „Strażak” i wciąż są bardzo aktywni jako honorowi dawcy.

Kolejną akcję zaplanowano na poniedziałek, 29 lutego.
Każda kolejna odbywać się będzie zawsze w czwarty poniedziałek każdego miesiąca w ambulansie RCKiK na parkingu przed starostwem.

Jolanta Mlodecka

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.