Odzyskali obraz wart 60 tys. zł

Czytaj dalej
Edward Mazurkow

Odzyskali obraz wart 60 tys. zł

Edward Mazurkow

Policjanci odzyskali wart 60 tys. zł oprawiony w ramy zabytkowy wachlarz, ozdobiony malunkami Kossaka, Lentza i Wywiórskiego.

Właścicielka utraciła go, przekazując oszustom wraz z kilkudziesięcioma tysiącami złotych. Śledczy zatrzymali trzech mężczyzn w wieku 23, 28 i 37 lat. Zostali oni tymczasowo aresztowani. Grozi im do 12 lat więzienia.

Mł. insp. Joanna Kącka, rzecznik prasowy komendata wojewódzkiego policji informuje, że jeden z oszustów skontaktował się z 81-letnią pokrzywdzoną, mieszkanką Polesia, telefonicznie, podając się za policjanta rozpracowującego szajkę oszustów okradających seniorów. Powiedział, że zatrzymanie ich na gorącym uczynku będzie możliwe tylko dzięki współpracy starszej pani z grupą śledczą, której jest członkiem. Pokrzywdzona zgodziła się na współpracę i zgodnie z instrukcjami, które otrzymała telefonicznie od oszustów, przekazała kurierowi kilkadziesiąt tysięcy złotych i zabytkowy wachlarz.

Sprawą zajęli się policjanci z komendy wojewódzkiej, którzy wcześniej realizowali już podobne sprawy. Śledczy jeszcze tego samego dnia zatrzymali podejrzanych. Okazało się wówczas, że mężczyźni mają na swoim koncie znacznie więcej podobnych przestępstw. Zabytkowy obraz policjanci odnaleźli w domu osoby, której złodzieje oddali go na przechowanie. Akt oskarżenia w tej sprawie , który obejmie jeszcze kilkanaście podobnych przestępstw, w najbliższym czasie ma trafić do sądu.

Policja apeluje, żeby jak najszybciej powiadamiać ją o oszustach działających metodą „na policjanta”. Funkcjonariusze wykonujący czynności służbowe nigdy nie domagają się przekazania im pieniędzy i wartościowych rzeczy.

Edward Mazurkow

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.