Oglądamy nowe mieszkania w Rzeszowie. Jak wygląda oferta rynku nieruchomości w mieście? [Czas na Mieszkanie odc. 3]

Czytaj dalej
red.

Oglądamy nowe mieszkania w Rzeszowie. Jak wygląda oferta rynku nieruchomości w mieście? [Czas na Mieszkanie odc. 3]

red.

Zapraszamy na nowy odcinek "Czasu na Mieszkanie"! Dziś odwiedzimy nowo budowane mieszkania położone na trzech osiedlach. Czas na żywo przekonać się, jak wygląda oferta rzeszowskiego rynku nieruchomości.

Plac budowy Rzeszów

W 2018r. w Rzeszowie sprzedano ponad 2500 mieszkań – z czego ponad połowa to te z tzw. rynku pierwotnego, czyli kupione od deweloperów.

Od lat najpopularniejsze mieszkania w stolicy Podkarpacia to te o powierzchni od 40 do 60 metrów kwadratowych. Co drugie sprzedawane w mieście mieszkanie mieści się w tym przedziale. Za ten najpopularniejszy metraż w 2018r. na rynku pierwotnym średnio płaciliśmy 246 tys. zł.

W dzisiejszym odcinku "Czasu na Mieszkanie" razem z Agnieszką i panią architekt odwiedzimy trzy świeżo wybudowane mieszkania. Porozmawiamy o tym, w jaki sposób dostosować "surowe" mieszkanie do swoich potrzeb, na co zwracać uwagę oglądając nowe mieszkanie, jakie przeróbki są możliwe do zrealizowania, a czasem wręcz konieczne.

Osiedle Karoliny

Staromieście Ogrody

Witolda Park

Dowiedz się więcej

Obejrzałeś odcinek i ciągle ci mało? W ubiegłym tygodniu Agnieszka rozmawiała z architektami o tym, w jaki sposób zabrać się do kupowania "mieszkania na kartce". Zastanawiała się też, czy można - choć orientacyjnie - policzyć koszty wykończenia wnętrza. Zobacz fragment programu: Jaki jest przeciętny koszt wykończenia mieszkania? Zobacz więcej tutaj.

Pani architekt wspominała dziś natomiast o tym, że mieszkanie jest idealnie ustawione względem stron świata. Co to oznacza? Jakie pomieszczenia powinny znaleźć się po wschodniej i zachodniej, a jakie po północnej i południowej stronie? Zobacz więcej tutaj.

A o co klienci najczęściej proszą architektów? Oto najpopularniejsze mieszkaniowe poprawki. Zobacz.
Jak kupić mieszkanie i nie zwariować?

"Czas na Mieszkanie" to dziesięcioodcinkowy serial, w którym razem z Agnieszką, która postanowiła na stałe zamieszkać w Rzeszowie, podejmiemy wyzwanie zakupu mieszkania.

W kolejnych odcinkach Agnieszka będzie szukała odpowiedzi na pytania nurtujące każdego, kto chce kupić nieruchomość - zwłaszcza tych, którzy robią to po raz pierwszy. Dowiecie się m.in.: na co trzeba zwracać uwagę szukając swojego lokum, ile faktycznie kosztuje kredyt, jakie są koszty zakupu i wykończenia mieszkania w Rzeszowie.

Agnieszka odwiedzi też place budowy na rzeszowskich osiedlach, a w każdym odcinku towarzyszyć jej będą eksperci, którzy postarają się rozwiać jej wątpliwości i pomóc podjąć decyzję. Jak to wszystko się zakończy? Śledźcie nas w środy na portalu nowiny24.pl.

Mieszkanie czy dziura w ziemi? Tak się kupuje w Rzeszowie. Oglądaj 2 odcinek

ZAUFAJ MI, JESTEM ARCHITEKTEM

Ile kosztuje mieszkanie w Rzeszowie. Oglądaj 1 odcinek

AGNIESZKA CHCE TU ZAMIESZKAĆ

red.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.