Krzysztof Bednarek

Ogólnopolskie Mistrzostwa Klas Mundurowych

Ogólnopolskie Mistrzostwa Klas Mundurowych
Krzysztof Bednarek

Poligon drawski/Nasz patronat Jest o co walczyć. Zapowiada się zacięta walka drużyn

Od 5 do 8 czerwca uczniowie szkół średnich o profilach mundurowych będą mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności w praktyce na największym poligonie w Europie, jakim jest poligon drawski.

Już za dziesięć dni Cenrum Szkolenia Wojsk Lądowych Drawsko będzie gościło czternaście drużyn młodzieżowych ze szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski. Swój udział do tej pory potwierdziły grupy z Katowic, Stargardu, Koszalina, Głogowa, Gościna, Piechowic, Tomaszowa Mazowieckiego, Gąsaw, Głogowa, Polanowa, Krzywdy i Włocławka, ale także z Kalisza Pomorskiego i Złocieńca. Pięcioosobowe zespoły będą rywalizowały o tytuł najlepszej drużyny w kraju i o nagrody indywidualne.

Ogłoszenie wyników zaplanowano 8 czerwca podczas uroczystego podsumowania zawodów. Organizatorzy mistrzostw (Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Pamięci Ofiar Terroryzmu 2001R. i CSWL Drawsko) zadbali o stworzenie odpowiednich warunków dla młodzieży i jej opiekunów.

- Przygotowania do mistrzostw weszły w ostatnią fazę. Dzięki zaangażowaniu wojska, a szczególnie CSWL Drawsko oraz szkoły przy wsparciu Starostwa Powiatowego w Drawsku, po raz drugi młodzież z całego kraju będzie mogła wziąć udział w rywalizacji sportowo - obronnej i sprawdzić swoje umiejętności - komentuje Maciej Rydzewski, dyrektor ZSP w Kaliszu Pomorskim.

Drużyna z kaliskiego Liceum (Paulina Kucharska, Kacper Karczewski, Damian Jackowiak, Jakub Jóźwiakowski) została wytypowana przez nauczycieli wychowania fizycznego: Sebastiana Statecznego i Karola Kalinę. To dzięki ich inicjatywie powstał specjalny program nauczania wychowania fizycznego dla klas mundurowych z uwzględnieniem ćwiczeń sportowo-obronnych. - Przyglądamy się postępom uczniów od początku roku szkolnego. Wciąż na najlepszego z nich czeka jedno miejsce w drużynie. Nie możemy się zdecydować, kogo wziąć - mówi Sebastian Stateczny.

Młodzież z Kalisza Pomorskiego miała już okazję sprawdzić swoje umiejętności podczas zawodów strzeleckich „O srebrne muszkiety” czy w wojewódzkich zawodach sportowo-obronnych „ Sprawni jak żołnierze”, gdzie Paulina Kucharska zajęła wśród dziewcząt trzecie miejsce.

- Uważam, że organizowanie zawodów takich jak II Ogólnopolskie Mistrzostwa Klas Mundurowych na poligonie drawskim jest bardzo dobrą inicjatywą. To przede wszystkim korzyść dla samej młodzieży - komentuje Karol Kalina i dodaje, że to najlepszy sposób, by w praktyce propagować samodyscyplinę i współpracę w zespole.

Popularne na gk24:


Krzysztof Bednarek

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.