OiFP. Adam Czarniecki. To on zazielenia podlaską operę

Czytaj dalej
Fot. Anatol Chomicz
Jerzy Doroszkiewicz

OiFP. Adam Czarniecki. To on zazielenia podlaską operę

Jerzy Doroszkiewicz

Adam Czarniecki nigdy nie marzył o pracy ogrodnika w tak wielkim obiekcie. Teraz czasem pojawia się nawet na scenie opery!

Czasem muszę znaleźć czas, żeby pomóc kolegom na przykład kiedy ktoś zachoruje - mówi skromnie pan Adam. - Mam dodatkową możliwość występowania. I sam się z tego śmieje. Ale wie, że po prostu ktoś musi to zrobić, by w spektaklu wszystko zagrało. W musicalu „Doktor Żywago” pojawia się w scenie z pochodniami.

Zwykle można go zobaczyć, kiedy krąży po terenach zielonych wokół opery, nie stroni też od motyki. - Pielę sam, wielu chętnych nie ma - śmieje się. Wiadomo - żeby wiedzieć co wyrwać, a co zostawić trzeba mieć doświadczenie. A tego panu Adamowi nie brakuje.

W dalszej części artykułu:

 • Dowiesz się m.in o początkach Pana Adama
 • O tym jak dbac o zieleń w takim miejscu jak opera
Pozostało jeszcze 87% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Jerzy Doroszkiewicz

Szeroko pojęta kultura - to temat rzeka, który można eksplorować w nieskończoność. A że w Białymstoku dzieje się wbrew pozorom sporo - warto o tym pisać. A kiedy jest czas - skonfrontować z tym, co dzieje się w Polsce i świecie i podzielić się przemyśleniami z Czytelnikami i Internautami. Stale zaglądamy do Opery i Filharmonii Podlaskiej, śledzimy poczynania Teatru Dramatycznego, ale nie zaniedbujemy Białostockiego Teatru Lalek i teatru szkolnego Wydziału Sztuki Lalkarskiej. A zatem - do zobaczenia na imprezach i do poczytania

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.