Okrągły Stół przydałby się także po 30 latach

Czytaj dalej
Fot. Jarosław Miłkowski
Jarosław Miłkowski

Okrągły Stół przydałby się także po 30 latach

Jarosław Miłkowski

W środę 6 lutego mija 30. rocznica rozpoczęcia obrad przy Okrągłym Stole. Rozmawiamy o nim z dr. hab. Krzysztofem Wasilewskim z biblioteki wojewódzkiej w Gorzowie, która z tej okazji organizuje u siebie konferencję. „Gazeta Lubuska” ma nad nią patronat. Konferencja rozpocznie się o 17.00 w książnicy przy ul. Sikorskiego 107.

Co nam dał Okrągły Stół?
Był ewenementem w historii Polski. Ona jest przecież zdominowana przez powstania. Przez zbrojne próby wywalczenia niepodległości. Tymczasem w Polsce dwie strony - i rządowa, i opozycyjna - zamiast ze sobą walczyć, zdecydowały się rozmawiać. Oczywiście poprzedzało to wiele lat wspólnych i nieoficjalnych kontaktów. A wszystko odbywało się pod auspicjami Kościoła katolickiego, któremu zależało, żeby obie strony doprowadzić do porozumienia...

CZYTAJ DALEJ:

  • 6 lutego mija 30. rocznica rozpoczęcia obrad przy Okrągłym Stole
Pozostało jeszcze 63% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Jarosław Miłkowski

Jestem dziennikarzem gorzowskiego działu miejskiego "Gazety Lubuskiej". Zajmuję się tym, co na co dzień dzieje się w Gorzowie - opisuję to, co dzieje się w magistracie, przyglądam się miejskim inwestycjom, jestem też blisko Czytelników. Często piszę teksty o problemach, z którymi mieszkańcy przychodzą do naszej redakcji w Gorzowie (Park 111, ul. Sikorskiego 111, II piętro). Poza tym bliskie mi są tematy związane z Kościołem. Od dzieciństwa jestem też miłośnikiem żużla, więc zajmuję się też tą dyscypliną sportu. Gdy żużlowcy rozgrywają sparingi, turnieje szkoleniowe a także jeżdżą w turniejach za granicą Polski, wybieram się tam z aparatem fotograficznym.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.