Agata Sawczenko

On umie kierować ciężarówką! Białostoczanin na podium w konkursie Scanii

Zwycięzcą zawodów został Andreas Nordsjø z Norwegii, a drugie miejsce przypadło Fredrikowi Arwidmarkowi ze Szwecji. Ale na podium znalazło się również Fot. scania Zwycięzcą zawodów został Andreas Nordsjø z Norwegii, a drugie miejsce przypadło Fredrikowi Arwidmarkowi ze Szwecji. Ale na podium znalazło się również miejsce dla Polaka. To białostoczanin Piotr Dołengiewicz
Agata Sawczenko

Ogromny tir, w kabinie zasłonięte szyby. Kierowca ma jechać, mając do dyspozycji tylko to, co zarejestruje kamera. Proste? No nie za bardzo... Świetnie sobie z tym poradził Piotr Dołengiewicz. Białostoczanin zajął trzecie miejsce w konkursie Scanii.

To międzynarodowy konkurs dla kierowców samochodów ciężarowych organizowany przez koncern Scania. Zwycięzcą zawodów został Andreas Nordsjø z Norwegii, a drugie miejsce przypadło Fredrikowi Arwidmarkowi ze Szwecji. Ale na podium znalazło się również miejsce dla Polaka. To białostoczanin Piotr Dołengiewicz, który... już od kilku miesięcy nie pracuje jako kierowca ciężarówki. Ale – jak mówi – tylko dlatego, że chciał poukładać sobie życie osobiste. A gdy wyjeżdża się w wielotygodniowe trasy, jest to bardzo trudne. – Uwielbiam jeździć, uwielbiam zwiedzać. Jak wsiadam za kierownicę, to od razu robi mi się spokojniej na duszy – opowiada nasz zwycięzca.

Pozostało jeszcze 53% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Agata Sawczenko

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.