One Billion Rising w Sosnowcu. Taniec przeciw przemocy seksualnej wobec kobiet [FOTO i WIDEO]

Czytaj dalej
Tomasz Szymczyk

One Billion Rising w Sosnowcu. Taniec przeciw przemocy seksualnej wobec kobiet [FOTO i WIDEO]

Tomasz Szymczyk

Mieszkańcy Sosnowca zgromadzili się w piątek na Patelni, gdzie odbywała się sosnowiecka odsłona akcji One Billion Rising - tańca przeciwko molestowaniu seksualnemu wobec kobiet i dziewcząt. Akcję zorganizowało stowarzyszenie Aktywne Kobiety.

Akcja polega na wspólnym tańcu przeciw przemocy. Zapoczątkowana została po fali gwałtów w Stanach Zjednoczonych w 2011 roku. Od tego czasu, zawsze w lutym, cały świat, w tym Polska tańczy i protestuje przeciwko przemocy wobec kobiet. Wspólnym mianownikiem akcji jest taniec - wyraz solidarności i wsparcia dla wszystkich kobiet na świecie doświadczających przemocy.

W 2013 roku tańczono w ponad 200 krajach i 30 miejscowościach w Polsce, w tym i w Sosnowcu, w 2014 już w 40 (także w Sosnowcu), a w 2015 w niemal 50. Polska odsłona akcji nosi nazwę "Nazywam się miliard".

Udział w wydarzeniu wzięli też uczniowie III LO im. B. Prusa, II LO im E. Plater, VI LO im. J. Korczaka, I LO im. W. Roździeńskiego, VII LO im. K.K. Baczyńskiego, Technikum Nr 1 w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego oraz
Gimnazjum nr 4 w Zespole Szkół Ogólnokształcących Nr 1.


*Studniówki 2016 Szalona zabawa maturzystów. Zobaczcie, co się dzieje ZDJĘCIA + WIDEO
*Abonament RTV na 2016: Ile kosztuje, kto nie musi płacić SPRAWDŹ
*Horoskop 2016 dla wszystkich znaków Zodiaku? Dowiedz się, co Cię czeka
*Jesteś Ślązakiem, czy Zagłębiakiem? Rozwiąż quiz
*1000 zł na dziecko: JAK DOSTAĆ BECIKOWE? ZOBACZ KROK PO KROKU

Tomasz Szymczyk

Dziennikarz i redaktor Dziennika Zachodniego, aktualnie szef działu Śląsk. Piszę o najczęściej o kolei w województwie śląskim oraz historii Śląska i Zagłębia. Lubię spędzać aktywnie czas na rowerze lub na górskich szlakach. Jesienią obowiązkowy punkt tygodnia to grzybobranie. Zapraszam do kontaktu: [email protected], twitter: @SzymczykT

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.