Krzysztof Ogiolda

Opole będzie parkiem kulturowym. Co to oznacza?

Opole już przyjęło tzw. uchwałę reklamową, zgodnie z którą na starówce i w centrum miasta zabronione są wielkoformatowe i ostro świecące reklamy. Fot. Archiwum Opole już przyjęło tzw. uchwałę reklamową, zgodnie z którą na starówce i w centrum miasta zabronione są wielkoformatowe i ostro świecące reklamy.
Krzysztof Ogiolda

To znaczy, że z ulic Opola znikną wielkoformatowe reklamy i przestrzenny chaos. Generalny konserwator zabytków jest „za”.

Magdalena Gawin, wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego oraz generalny konserwator zabytków gościła wczoraj w Opolu. Zwiedziła Pasiekę i Rynek, otworzyła na Uniwersytecie Opolskim konferencję pod hasłem „Park kulturowy a ochrona krajobrazu”.

- Parki kulturowe są jednym ze sposobów chronienia krajobrazu - uważa wicewojewoda Violetta Porowska. - Jeden taki park już w regionie mamy, jest nim książęce miasto Brzeg. Opole też nosi się z zamiarem, by nim zostać.

Pozostało jeszcze 69% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Krzysztof Ogiolda

Jestem dziennikarzem i publicystą działu społecznego w "Nowej Trybunie Opolskiej". Pracuję w zawodzie od 22 lat. Piszę m.in. o Kościele i szeroko rozumianej tematyce religijnej, a także o mniejszości niemieckiej i relacjach polsko-niemieckich. Jestem autorem książek: Arcybiskup Nossol. Miałem szczęście w miłości, Opole 2007 (współautor). Arcybiskup Nossol. Radość jednania, Opole 2012 (współautor). Rozmowy na 10-lecie Ustawy o mniejszościach narodowych i etnicznych, Gliwice-Opole 2015. Sławni niemieccy Ślązacy, Opole 2018. Tajemnice opolskiej katedry, Opole 2018.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.