Orły polecą do Mińska

Czytaj dalej
Fot. Paweł Bialic-PZHL
Tomasz [email protected]

Orły polecą do Mińska

Tomasz [email protected]

Reprezentacja Polski sprawiła, sobie i kibicom, przyjemną niespodziankę. W Budapeszcie wygrała turniej kwalifikacji do ZIO w Pyeongchang!

Bydgoszczanin Waldemar Matuszak, były sędzia hokejowy i komentator turnieju w Budapeszcie dla TVP Sport, uważa, że występ naszej drużyny należy uznać za sukces.

- Od jakiegoś czasu toczymy z Węgrami bardzo wyrównane spotkania. Podobnie było w Budapeszcie. Co zdecydowało więc o naszej wygranej? Przede wszystkim bardzo dobre przygotowanie fizyczne. Podopieczni Jacka Płachty wytrzymali mecz kondycyjnie, no i z żelazną konsekwencją realizowali założenia taktyczne, szczególnie w grze obronnej. Zdarzały się, owszem, błędy, lecz zawodnicy dobrze się asekurowali, a gdy się nie udawało, ostoją pozostawał w bramce Przemek Odrobny.

Waldemar Matuszak jest przekonany, że drużyna w składzie, który wyselekcjonował trener Płachta, poczyniła postępy.

- Pamiętajmy, że gospodrze turnieju postawili naszym twarde warunki. Byli dobrze zorganizowani w obronie. Gdy wyprowadzaliśmy kontrataki, także w grze pozycyjnej, Madziarzy zawsze w odpowiednim momencie wstawiali kij, udaremniając akcję lub nie dopuszczali do strzału. Stąd brało się wrażenie braku płynnych akcji z naszej strony, szczególnie otwierających, prostopadłych podań. To element gry, nad którym reprezentacja musi jeszcze pracować.

Wrzesień, to bardzo niefortunna pora w polskim hokeju, bo jest przed sezonem w kraju, twierdzi ekspert „Pomorskiej”.

- W Mińsku nie będziemy faworytem. Rywale tymczasem są silni. Przede wszystkim Białoruś, którą wesprze publiczność oraz na pewno prezydent Łukaszenka, zagorzały kibic hokeja. Słoweńcy są, z kolei, nieobliczalnym zespołem. W naszym składzie nie przewiduję zmian. Powinien dojść jedynie Adam Borzecki.

Autor: Tomasz Malinowski

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.