Łukasz Cieśla

Os. Przyjaźni w Poznaniu: Mieszkańcy złożyli doniesienie na PSM Winogrady. Teraz spółdzielnia doniesie na mieszkańców

Blok na Osiedlu Przyjaźni 24 w Poznaniu. Mieszkańcy skarżyli się na liczne niedoróbki, ale prokuratura sprawę umorzyła. Blok na Osiedlu Przyjaźni 24 w Poznaniu. Mieszkańcy skarżyli się na liczne niedoróbki, ale prokuratura sprawę umorzyła.
Łukasz Cieśla

W nowym bloku na osiedlu Przyjaźni 24 w Poznaniu miało być tyle usterek, że mieszkańcy postanowili zawiadomić prokuraturę. Ich zdaniem inwestor, czyli Poznańska Spółdzielnia Mieszkaniowa Winogrady, nabił mieszkańców w butelkę i doprowadził nabywców do niekorzystnego rozporządzenia mieniem w wysokości ok. 6 mln złotych. Ale prokuratura sprawę umorzyła. Prezes PSM Winogrady zapowiada teraz kroki prawne przeciwko członkom zarządu wspólnoty mieszkaniowej, którzy złożyli zawiadomienie.

– Wobec tych, którzy dwa lata temu złożyli doniesienie do prokuratury, złożymy zawiadomienie, że poinformowali o fałszywym przestępstwie. A na drodze cywilnej będziemy domagać się odszkodowania za niszczenie dobrego wizerunku spółdzielni. Nie mam innego wyjścia

– twierdzi Jan Marciniak, prezes PSM Winogrady. – Przedstawiciele wspólnoty mieszkaniowej zarzucili nam przestępstwo. Twierdzili, że budynek to niemalże katastrofa budowlana, że odbiory robót były fikcyjne, a zauważone usterki były usuwane w sposób pozorny. Śledztwo prokuratury tego jednak nie potwierdziło.

Przedstawiciele spółdzielni w śledztwie występowali jako świadkowie. A skoro nie byli stroną, nikt ich oficjalnie nie informował o zakończeniu śledztwa. Dowiedzieli się jednak w zeszłym roku, że sprawę, w której przesłuchano wielu mieszkańców, umorzono.

– Czynności w tej sprawie prowadziła policja. Przekazaliśmy materiały do prokuratury, która podjęła decyzję o umorzeniu sprawy – potwierdza Andrzej Borowiak, rzecznik wielkopolskiej policji.

W dalszej części artykułu przeczytasz m.in. o kolejnej inwestycji PSM Winogrady. Na razie na mieszkania nie ma żadnych chętnych. Dlaczego?

Pozostało jeszcze 56% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Łukasz Cieśla

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.