Ostatnie chwile budżetu

Czytaj dalej
Fot. Mariusz Kapała
Łukasz Koleśnik

Ostatnie chwile budżetu

Łukasz Koleśnik

Dzisiaj (29 stycznia) zakończy się głosowanie na inwestycje, znajdujące się na liście trzeciej edycji budżetu obywatelskiego Krosna Odrzańskiego.

Do wyboru jest aż 19 zadań, każde z nich warte maksymalnie po 70 tys. zł. Każdy mógł oddać tylko jeden głos. Teraz w urzędzie odbędzie się sprawdzanie ankiet, liczenie głosów oraz eliminowanie źle wypełnionych zgłoszeń. Jak długo może to potrwać?

Według uchwały urzędnicy mają cały miesiąc, aby policzyć wszystkie głosy. - Najpóźniej pod koniec lutego powinniśmy ogłosić zwycięzców trzeciej edycji budżetu obywatelskiego - mówi zastępca burmistrza, Grzegorz Garczyński. - Trzeba pamiętać, że to dużo pracy. Wystarczy spojrzeć na zeszłoroczną edycję. Wtedy wpłynęło kilka tysięcy głosów. W tym roku spodziewamy się podobnej liczby. Być może będzie ich więcej - przyznaje wiceburmistrz.

Ostatnie chwile budżetu
Urząd Miejski Krosno Odrzańskie
Łukasz Koleśnik

Co robię?


Żadna tematyka mnie nie odstrasza. Biznes, polityka, sport, reportaże, fotoreportaże, relacje, newsy, historia. Dzięki temu też pogłębiam swoją wiedzę i doskonalę swoje umiejętności.


Największą satysfakcję z pracy mam wtedy, kiedy w jakiś sposób mogę pomóc. Dlatego często opisuję ludzi z problemami, chorych i potrzebujących oraz zachęcam do pomocy. I kiedy uda się pomóc nawet w najmniejszym stopniu, to jest plus. 


Działam głównie na terenie powiatu krośnieńskiego. Obecnie trzymam rękę na pulsie, jeśli chodzi o poszczególne inwestycje w regionie, jak chociażby przygotowywane podniesienie zabytkowego mostu w Krośnie Odrzańskim (Czy zabytkowy most w Krośnie Odrzańskim zostanie podniesiony w tym roku? To coraz mniej prawdopodobne), przyglądam się rozwojowi szpitala w regionie (Zachodnie Centrum Medyczne w końcu kupiło nowy rentgen do szpitala. Budynek w Gubinie doczeka się termomodernizacji).


Jak trafiłem do Gazety Lubuskiej?


W Gazecie Lubuskiej jestem zatrudniony od kwietnia 2015 roku. Wcześniej też pracowałem jak dziennikarz, głównie na terenie Gubina i okolic. Tam stawiałem też swoje pierwsze kroki w zawodzie, poznałem podstawy, złapałem kontakty.


Początkowo nie łączyłem swojej przyszłości z dziennikarstwem. Myślałem o informatyce albo aktorstwie (wiem, spory rozstrzał ;) ). Ostatecznie trafiłem jednak na studia do Wrocławia, gdzie studiowałem na kierunku Dziennikarstwo i komunikacja społeczna. Poszczęściło mi się i po studiach zacząłem pracę w zawodzie oraz trwam w nim do dziś.


O mnie


Jestem miłośnikiem piłki nożnej oraz koszykówki. Od lat zapalony kibic Borussii Dortmund. Łatwo się domyślić, że w wolnym czasie lubię oglądać mecze, ale nie tylko. Czytam książki. Głównie kryminały lub biografie. Kinomaniak. Oglądam filmy (fan Gwiezdnych Wojen, ale tych starych) i seriale (za dużo by wymieniać). Lubię czasem pobiegać (za rzadko, co po mnie widać ;) ). Tak w skrócie. To tyle :)

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.