Oszukiwali na chorobowym i wpadli. ZUS odzyskał 4,2 mln zł!

Czytaj dalej
Fot. Piotr Krzyżanowski
Małgorzata Stempinska

Oszukiwali na chorobowym i wpadli. ZUS odzyskał 4,2 mln zł!

Małgorzata Stempinska

Ta kwota dotyczy tylko pierwszego półrocza 2018 roku w regionie. Wiele osób otrzymało niższy zasiłek, bo zwolnienie dostarczyli po terminie. Od grudnia nie dostaną "po kieszeni", bo będą tylko e-zwolnienia.

W ciągu pierwszych sześciu miesięcy tego roku Zakład Ubezpieczeń Społecznych w województwie kujawsko-pomorskim przeprowadził ponad 12 tys. kontroli osób, które korzystały ze zwolnienia lekarskiego.

To prawie 4 tys. mniej kontroli niż w tym samym okresie roku ubiegłego. - Jednak tegoroczna weryfikacja zwolnień okazała się zdecydowanie bardziej skuteczna.

Tegoroczna weryfikacja zwolnień okazała się bardzo skuteczna. Zasiłek stracił m.in. pracownik, który choć był na zwolnieniu, to... wziął udział w meczu.

Więcej czytaj w pełnej wersji artykułu.

Pozostało jeszcze 84% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Małgorzata Stempinska

W swoich artykułach podejmuję tematykę dotyczącą turystyki, telekomunikacji, rynku pracy oraz gospodarki. Przygotowuję też artykuły do dodatku historycznego "Album bydgoski" oraz do miesięcznika dla prenumeratorów "Pasje". Historia Bydgoszczy mnie fascynuje. Uwielbiam słuchać wspomnień Czytelników - rodowitych bydgoszczan - oraz oglądać zdjęcia z ich domowych albumów. Staram się pomagać Czytelnikom interweniując w ich sprawach. Prywatnie kocham podróże - te bliższe i dalsze. Niestety, na razie ze względu na pandemię koronawirusa tylko palcem po mapie.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.