Oto hity Winobrania!

Czytaj dalej
Fot. Mariusz Kapała
Leszek Kalinowski

Oto hity Winobrania!

Leszek Kalinowski

Hey, Andrzej Piaseczny, Ania Wyszkoni, Ania Rusowicz, Lao Che, Mesajah, Papa D - to niektóre gwiazdy tegorocznego święta Zielonej Góry.

Winobranie już niedługo, odbędzie się od 3 do 11 września. Zwykle najbardziej mieszkańców interesują muzyczne gwiazdy. Swoje propozycje zgłaszali ZOK-owi. Kogo udało się zaprosić na Winobranie? Na dużej scenie przy ul. Kasprowicza wystąpią: zespół Hey, Andrzej Piasek Piaseczny, Ania Wyszkoni, Ania Rusowicz, Lao Che, Mesajah, Papa D. Nowością będzie to, że po koncertach w dni robocze, czyli ok. 21.00, a w weekendy o 22.00 na dużej scenie rozpocznie się Dyskoteka Dorosłego Człowieka z hitami z lat 80. i 90. Do tej pory impreza odbywała się na małej scenie przy ratuszu.

Ale jak zapewnia dyrektor ZOK Agata Miedzińska i na małej scenie atrakcji nie zabraknie. Kogo na niej zobaczymy? M.in.: Krzysztofa Zalewskiego (Idol), Mateusza Krautwursta (The Voice of Poland), Sylwię Przybysz, Darię Zawiłow, Mariana Wawrzyńczyka, zespół Sielska.

- Atrakcją będą iluminacje przy ratuszu. Codziennie po godzinie 22.00 - mówi A. Miedzińska. - Nie zabraknie też spektakli dla dzieci. Ze względu na pogodę, która w ostatnich latach płatała nam figle, odbywać się one będą w Centrum Przyrodniczym przy ul. Dąbrowskiego (I piętro). Inne nowości? Winobraniowa Bitwa na Balony czy Bitwa na Kolorowy Proszek. Jak zaznacza wiceprezydent Wioleta Haręźlak, będziemy też w bibliotece wojewodzkiej czytać „Quo vadis” . Będą też Wieczory Filmowe na Fabrycznej.

Atrakcją będą iluminacje przy ratuszu. Codziennie po godzinie 22.00

W ośmiu restauracjach i na ośmiu winnicach poznamy Smaki Winobrania. Trudno wyobrazić sobie święto miasta bez wina. W tym roku 500 butelek białego i 500 czerwonego trunku z winnicy Saint Vincent będzie oficjalnym winem winobraniowym (specjalnie oznaczonym z numerami od 1 do 500). Inne lokalne wino kupimy też w 19 domkach winiarskich ustawionych przy ratuszu. Jakie będą ceny rodzimych trunków? 40-50 zł za butelkę. Będzie też możliwość kupna kieliszka czy szklanki zielonogórskiego napoju.

- Nie zabraknie trunków z Gruzji, Węgier, Mołdawii, Maroka. A także austriackich serów, produktów regionalnych z Czech, Słowacji, Litwy, Niemiec - zapowiada Zdzisław Strach z Centrum Biznesu, które przygotowało 273 stoiska (w tym 20 kolekcjonerskich, 30 z rękodziełem, siedem dużych stoisk gastronomicznych) oraz 100 stanowisk mobilnych.

Dyrektor Lubuskiego Teatru Robert Czechowski zaprasza na Winobraniowe Spotkania Teatralne (zagrają m.in.: Daria Widawska, Anna Mucha, Lesław Żurek, Wojciech Medyński). Proponuje też inne spektakle. M.in. 2 września premierę „Czasami księżyc świeci od spodu”, trzeciej części trylogii legnickiego duetu Katarzyny Dworak-Wolak i Pawła Wolaka. Robert Czechowski zaprasza też 10 września o 12.00 na korowód. Oprócz Glinoludów, szczudlarzy, aktorów Terminus A Quo , zobaczymy też wielkie instalacje plastyczne Fundacji Asocjacji 2006 z Poznania.

- Dwie godziny przed korowodem przy Centrum Biznesu zapraszamy mieszkańców do malowania się na biało i udziału w zabawie - zachęca. - To zdrowe dla cery.

Leszek Kalinowski

Jestem dziennikarzem działu informacyjnego. W "Gazecie Lubuskiej" pracuję od 1991 roku. Najczęściej poruszam tematy związane z Zieloną Górą i oświatą (przez lata prowadziłem strony dla młodzieży "Alfowe bajerowanie" - pozdrawiam wszystkich Alfowiczów rozsianych dziś po świecie). Z wykształcenia jestem magistrem filologii polskiej. Ukończyłem też dziennikarstwo oraz logopedię, a także podyplomowe studia "Praktyczne aspekty pozyskiwania funduszy unijnych".


Dziś zajmuje sie sprawami, dotyczącymi Zielonej Góry i regionu, zwłaszcza interesuja mnie tematy, związane z: 


- budową Centrum Zdrowia Matki i Dziecka, 


https://gazetalubuska.pl/jak-zmienia-sie-centrum-zdrowia-matki-i-dziecka-w-zielonej-gorze-kiedy-zakonczenie-prac/ar/c1-14995845


- rozwojem Uniwersytetu Zielonogórskiego, w tym m.in, medycyny, 


https://gazetalubuska.pl/zielona-gora-mistrzostwa-polski-w-szyciu-chirurgicznym-studentow-medycyny-zdjecia-wideo/ar/c1-14620323


- rozbudową Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze, 


https://gazetalubuska.pl/ale-sie-dzieje-w-szpitalu-uniwersyteckim-zobacz-jak-sie-zmieniaja-rozne-obiekty/ar/c14-15111792


- inwestycjami oświatowymi i poziomem nauczania w szkołach, 


https://gazetalubuska.pl/egzamin-osmoklasisty-z-jezyka-polskiego-za-nami-zobacz-jak-bylo/ar/c5-15028564


- komunikacją miejską i elektrycznymi autobusami. 


https://gazetalubuska.pl/zobacz-jak-zmienia-sie-centrum-przesiadkowe-zdjecia/ga/13729844/zd/32684686


W wolnej chwili lubię popływać, jeździć na rowerze, obejrzeć spektakl teatralny, posłuchać koncertu, zwiedzać mało znane miejsca, poznawać nowych ludzi, od których czerpię wiele pozytwynej energii. 


 

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.