Pale są. A kiedy pojawi się molo w Żninie?

Czytaj dalej
Fot. Szymon Cieślak
Szymon Cieślak

Pale są. A kiedy pojawi się molo w Żninie?

Szymon Cieślak

Mieszkańcy grodu Śniadeckich zadają pytanie. Czy wykonawca zdąży wyrobić się ze wszystkimi pracami przy zadaniu przed końcem lata?

Spacerujący i biegający nad żnińskim akwenem mieszkańcy mogą zobaczyć odgrodzone tereny obok ulicy Licealnej i w pobliżu dawnej, nieistniejącej już restauracji „Pod Czaplą”. O tym, że mają tam być wybudowane pomosty świadczą na razie pale wbite w dno jeziora.

Wszyscy, którzy mieli nadzieję na spacer po nowych pomostach - jeszcze latem tego roku - mogą czuć się zawiedzeni. Budowa tak długo wyczekiwanych przez mieszkańców Żnina pomostów zostanie ukończona, ale dopiero we wrześniu.

Dlaczego tak się stanie? - Podczas prac związanych z budową pomostów i otaczającej infrastruktury pojawiła się potrzeba wykonania szeregu prac dodatkowych. Burmistrz podjął między innymi decyzję o rozszerzeniu prac przy małym pomoście, przy ulicy Licealnej, o wymianę starobruku na kostkę betonową. Jednocześnie podjęto decyzję o przesunięciu tych prac na okres po Pałuckich Targach Rolnych, ponieważ wcześniejsza wymiana kostki byłaby nieracjonalna - odpowiada Dawid Kolasa, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Żninie.

Wykonawca wnioskował o przesunięcie terminu zakończenia budowy do 21 września. Ale ten termin i tak może nie być dotrzymany. Powodem mogą być warunki pogodowe. Poza tym duże fale mogą przesunąć ten termin o kolejne kilka dni.

- W przypadku tak ważnej inwestycji nie jest wskazany pośpiech. Czekaliśmy na nowe pomosty wiele lat, więc teraz moim priorytetem jest to, aby praca została wykonana rzetelnie, a przede wszystkim bezpiecznie. Cieszę się, że już wkrótce będziemy mogli wspólnie wypoczywać na długo wyczekiwanych pomostach - oświadczył z kolei Robert Luchowski, burmistrz Żnina.

Pomosty nad Jeziorem Małym mają być nie tylko miejscem spotkań spacerowiczów, także przystanią dla osób korzystających z kajaków i rowerów wodnych.

Szymon Cieślak

Pracuję w Żninie. Zajmuję się przede wszystkim tematyką z terenu powiatu żnińskiego. Głównie robię zdjęcia. Publikuję na portalu znin.naszemiasto.pl oraz pomorska.pl. Moje publikacje można śledzić także w Gazecie Pomorskiej.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.