Pamiątka po minionej epoce przeleżała na ratuszowym strychu prawie 20 lat

Czytaj dalej
Rajmund Wełnic

Pamiątka po minionej epoce przeleżała na ratuszowym strychu prawie 20 lat

Rajmund Wełnic

Odkrycie na strychu szczecineckiego ratusza - tablica sławiąca powrót Szczecinka do Polski odnaleziona! Na fronton urzędu już jednak nie wróci, jej miejsce jest w muzeum.

Kamienna tablica przeleżała na strychu kilkanaście lat. Jak tu trafiła - możemy się domyślać, że zdjęto ją na przełomie wieków, gdy czyszczono elewację szczecineckiego ratusza. Zdjęto ją wówczas i już na ścianę nie wróciła. Oficjalna wersja głosiła, że rozpadła się podczas demontażu przed piaskowaniem.

Pozostało jeszcze 90% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Rajmund Wełnic

Z lokalną prasą - najpierw Głosem Pomorza, a następnie Głosem Koszalińskim - jestem związany od 1995 roku. Do redacji trafiłem niemal prosto po studiach. Mam to szczęście, że mogę pisać o swoich pięknych rodzinnych stronach - Szczecinku i powiecie szczecineckim. Szczęśliwie żonaty z Martyną, jakżeby inaczej - mieszkanka Szczecinka. Wolny czas "pożerają" mi obecnie pociechy (Zuzia, 2009) i Felek (2015). Zaciekły kibic piłkarski.


Mieszkaniec Szczecinka od urodzenia, z tym miastem związany razem z rodziną na dobre i złe. Pisałem o Szczecinku i powiecie szczecineckim w Głosie Pomorza, a obecnie w Głosie Koszalińskim, naszym dodatku Głosie Szczecinka oraz na portalach gk24.pl i szczecinek.naszemiasto.pl Z wykształcenia i zamiłowania historyk, więc dzieje regionalne zajmują dużo miejsca w mojej działalności. Cenię sobie interakcje i współpracę z Czytelnikami, którzy współtworzą nasz portal. Piszę dla Nich, z Nimi i o Nich

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.