Tomasz Kapica

Państwo zmusi rodziców, żeby szczepili dzieci. Jest wyrok Naczelnego Sądu Administracyjnego

Przedstawiciele sanepidu podkreślają, że każdy ma możliwość udania się wraz z dzieckiem do poradni konsultacyjnej ds. szczepień ochronnych, gdzie mogą Fot. Dariusz Bloch Przedstawiciele sanepidu podkreślają, że każdy ma możliwość udania się wraz z dzieckiem do poradni konsultacyjnej ds. szczepień ochronnych, gdzie mogą uzyskać indywidualny kalendarz szczepień dostosowany do problemów zdrowotnych dziecka.
Tomasz Kapica

Na Opolszczyźnie w 2017 roku rodzice nie pozwolili zaszczepić aż 760 dzieci. Liczba ta gwałtownie rośnie z roku na rok. Na nieodpowiedzialnych opiekunów sypią się kary, a będzie ich jeszcze więcej, bo wyrok w tej sprawie wydał Naczelny Sąd Administracyjny.

Pani Joanna, mama rocznego Igora powinna była zaszczepić dziecko przeciwko pneumokokom - Czytałam wywiad z ekspertem, który mówił, że taka szczepionka powoduje autyzm od 15 miesiąca po szczepieniu - opowiada opolanka. - Chęć zysku koncernów sprzedających te szczepionki jest jednak bardzo duża i dlatego je wciskają. Ja nie chciałam szczepić dziecka...

W dalszej części artykułu m.in.

 • Co w praktyce oznacza wyrok Naczelnego Sądu Administracyjnego?
 • Czy inspekcja sanitarna może zmusić rodziców do szczepienia dzieci?
Pozostało jeszcze 84% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Tomasz Kapica

Staram się być wszędzie tam, gdzie dzieje się coś ważnego. Zajmują się sprawami, które są istotne dla mieszkańców, a także regionalną i ogólnopolską polityką. Patrzę władzy na ręce. Jeśli jest coś, o czym powinienem widzieć, to dzwoń lub pisz.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.