Ekstra
Magazyn
Ekstra Magazyn

Najlepsze teksty z całej Polski, w każdy piątek dla wszystkich prenumeratorów Cyfrowych. Poznaj Ekstra Magazyn

Państwowa firma szuka listonoszy, kurierów, ludzi do okienek. W sortowniach pracuje już 500 więźniów

Czytaj dalej
Fot. fot. Sławomir Mielnik
Zbigniew Bartuś

Państwowa firma szuka listonoszy, kurierów, ludzi do okienek. W sortowniach pracuje już 500 więźniów

Zbigniew Bartuś

List z Oświęcimia do Krakowa szedł okrągły miesiąc? Na poczcie ustawiają się długie kolejki? Listonosza nie widziano od wielu dni? Poczta Polska przeprasza i zapewnia, że sprawdza niepokojące sygnały i stara się szybko reagować. Tak jest również po naszym zeszłotygodniowym tekście „Ludzie, nie schodźcie z drogi, bo listonosz nie jedzie”. Rejony, w których doszło do opisywanych przez Czytelników nieprawidłowości, są kontrolowane. I ma być dużo lepiej.

Poszukiwani kurierzy

Justyna Siwek, rzeczniczka Poczty, podkreśla, że władze firmy wiedzą o niedoborach pracowników i starają się im zaradzić. Trwa nieustanna rekrutacja. - Liczba listonoszy w Małopolsce systematycznie wzrasta. W roku ubiegłym utworzyliśmy też 74 nowe rejony doręczeń, zwiększyliśmy liczbę osób zatrudnionych na zastępstwa urlopowe do poziomu 12 proc. stałej obsady rejonów. Obecnie prowadzimy kilkadziesiąt rekrutacji - opisuje Justyna Siwek.

W skali kraju Poczta zatrudniła w zeszłym roku 3 tys. osób. W tym roku szuka kolejnych, zwłaszcza kurierów i kierowców, bo liczba wysyłanych listów stale maleje, rośnie zaś dynamicznie rynek paczek (głównym powodem jest coraz większa popularność zakupów w internecie).

W dalszej części tekstu:

 • Z czym poczta ma największy problem?
 • Jakie są pomysły na podniesienie jakości usług pocztowych?
 • W jaki sposób poczta chce przyciągnąć do siebie nowych pracowników?
Pozostało jeszcze 66% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

  już od
  2,46
  /dzień
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące wycofania zgody znajdziesz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Zbigniew Bartuś

Wolność jest w nas

Komentarze

1
Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Zbigniew R

Gdyby nie było biurowców, to więcej ludzi pracowałoby na poczcie, czyli wykonywałoby pracę pożyteczną (praca w biurze nie tylko nie jest pożyteczna, ale często wręcz szkodliwa społecznie). Zakałą Krakowa są biurowce i przerost miasta (zarówno pod względem liczby ludności, jak i obszaru). Nowa Huta powinna być samodzielnym miastem.

plus.poranny.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2018 Polska Press Sp. z o.o.