Parking pod placem NZS - czyli kampanijne pomysły na zagospodarowanie centrum

Czytaj dalej
Marta Gawina

Parking pod placem NZS - czyli kampanijne pomysły na zagospodarowanie centrum

Marta Gawina

Kawiarnioczytelnia, skwer, a może podziemny parking. Plac Niezależnego Zrzeszenia Studentów powinien zostać odmieniony. Zgadzają się co do tego praktycznie wszystkie opcje polityczne. Pewne jest jednak, że do jesiennych wyborów nic się nie zmieni.

Na razie rozpoczęła się kampania wyborcza, a wraz z nią ruszyła giełda pomysłów na Plac NZS. Pierwszą propozycję zgłosił kandydat na prezydenta Białegostoku Marcin Sawicki. Chce, by pod placem powstał podziemny parking. Na placu byłby skwer, ale bez ograniczenia ruchu. - Na to nie możemy sobie pozwolić - podkreśla Marcin Sawicki. Przypomina, że Plac NZS ma już swoją długą historię, a używany jest tylko kilka razy w roku, choćby przy okazji rekonstrukcji Bitwy Białostockiej, czy fetowania zwycięstwa Jagiellonii. - Czas zakończyć debaty o tym jak zmienić plac. Trzeba zacząć budować. Chcielibyśmy, by powstał tu parking podziemny, z którego mogliby korzystać osoby pracujące w pobliżu i mieszkańcy - podkreśla Marcin Sawicki.

Pozostało jeszcze 70% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Marta Gawina

Białostoczanka i dziennikarka z kilkunastoletnim stażem, którą świat ciągle potrafi zadziwić. Także świat polityki, który na co dzień przybliżam naszym Czytelnikom. Ustalam kto, z kim, dlaczego i co z tego mamy. "Buduję" też drogi, pilnuję komunikacji . Choć łopat nie wbijam, staram się być na bieżąco z najważniejszymi inwestycjami w Białymstoku i województwie podlaskim. Tak, tak czekamy na S19...

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.