Parking w Parku Śląsku droższy! Prawie 50 zł zamiast 10 zł za dzień w weekend

Czytaj dalej
Fot. Justyna Przybytek
Kamila Rożnowska

Parking w Parku Śląsku droższy! Prawie 50 zł zamiast 10 zł za dzień w weekend

Kamila Rożnowska

Parking w Parku Śląskim droższy. Koniec z opłatą za nielimitowany postój w Parku Śląskim. Od 18.05 wchodzą stawki godzinowe. Ci, którzy chcą zostać dłużej, zapłacą więcej. Za całodniowe parkowanie w sobotę lub niedzielę zapłacimy prawie 50 zł zamiast 10 zł.

Płatny parking w Parku Śląskim jeszcze droższy. 2,5 zł za każdą rozpoczętą godzinę postoju w dni robocze, a w weekendy - 4 zł. To nowy cennik opłat, który od poniedziałku będzie obowiązywał na parkingach w Parku Śląskim.

To niemała rewolucja dla tych, którzy swój pojazd chcieliby zostawić na terenie parku. Zwłaszcza na dłużej. Bo do tej pory pobierana jest opłata jedynie za wjazd do parku (5 zł w dni robocze, a 10 zł w weekendy - przyp. red.).

- Naszym celem nie jest zarabianie na tych, którzy parkują tutaj np. dziesięć godzin, tylko zniechęcanie do długiego pobytu w parku samochodem - wyjaśnia prezes Parku Śląskiego Arkadiusz Godlewski i dodaje, że często zdarzało się, gdy ktoś pozostawiał na parkowym parkingu swój pojazd na cały dzień.

Kolejną nowością jest zasada: wjeżdżasz do jednej strefy parkowania, wyjeżdżasz w tej samej. A jeśli złamiesz tę zasadę, bo technicznie jest możliwe, aby przejechać samochodem z jednej części parku do drugiej, wówczas musisz liczyć się z karą administracyjną w wysokości 50 zł.

- Chcemy, aby goście, którzy przyjeżdżają do parku mieli możliwość zaparkowania w rozsądnych granicach czasowych, ale żeby nie traktowali parku jako miejsca atrakcyjnego skrótu, służącego do przedostania się z jednej części naszej aglomeracji do drugiej - dodaje Godlewski.

Wprowadzenie nowej polityki parkingowej w Parku Śląskim wiązała się m.in. z przystosowaniem stref postoju do nowych zasad.
Przy wjazdach do parku, które znajdują się od strony ul. Złotej, wejścia głównego, al. Harcerskiej i Planetarium ustawiono punkty poboru biletów parkingowych i budki poboru opłat.

Wprowadzenie nowego systemu parkowania kosztowało ok. 120 tys. zł.


*Wojna kiboli z policją w Knurowie po śmierci 27-latka WIDEO + ZDJĘCIA
*Noc Muzeów 2015. Noc Muzeów w Katowicach i innych miastach województwa [NOC MUZEÓW PROGRAM]
*Matura 2015 bez tajemnic: PYTANIA + ARKUSZE + ODPOWIEDZI
*NA ŻYWO Akcja ratunkowa w KWK Wujek Śląsk trwa. Szukają 2 górników
*Nowe becikowe: 1 tys. zł przez 12 miesięcy ZASADY + DOKUMENTY
*Śląsk Plus. Zobacz nowe wydanie interaktywnego tygodnika o Śląsku

Kamila Rożnowska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.