Paweł Gzyl

Patryk Vega w nowym filmie opowie o „Kobietach mafii”

Katarzyna Warnke była jedną z gwiazd „Botoksu”, a teraz pracuje na planie „Kobiet mafii” Fot. Kino Świat Katarzyna Warnke była jedną z gwiazd „Botoksu”, a teraz pracuje na planie „Kobiet mafii”
Paweł Gzyl

Gangster z Grupy Mokotowskiej zaproponował reżyserowi... nakręcenie nowego filmu, scenariusz napisał będąc w więzieniu.

Jeszcze nie przebrzmiały kontrowersje wokół filmu „Botoks”, a jego reżyser pracuje już na planie nowego obrazu. Tym razem Patryk Vega powraca do tematyki, która chyba jest mu najbliższa - polskiego półświatka przestępczego.

Scenariusz filmu koncentruje się wokół działalności Grupy Mokotowskiej. Była to jedna z największych organizacji przestępczych w Polsce, na czele której stał gangster o pseudonimie „Korek”. Przez wiele lat Grupa Mokotowska funkcjonowała w cieniu mafii pruszkowskiej. Dopiero gdy policji udało się ją rozbić, „Korek” wykorzystał ten moment i wciągnął do swojej grupy pruszkowskich gangsterów, którzy pozostali na wolności, aby rozszerzyć własne wpływy.

Pozostało jeszcze 76% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Paweł Gzyl

Dziennikarz Działu Kultura Gazety Krakowskiej i Dziennika Polskiego. Muzyka, film, książka. 


 


Moja kariera: 


Zaczynałem w drugiej połowie lat 80. w magazynie muzycznym "Non Stop", potem pisałem do kolejnych wydawnictw tego typu - "Rock & Roll" i "Music Globe". Na początku lat 90. zostałem dziennikarzem "Tygodnika Małopolska" wydawanego przez "Solidarność" w Krakowie. Potem pisałem do "Tygodnika AWS", który powstał w miejsce tegoż periodyku. 


Od 2001 roku piszę do "Dziennika Polskiego", a od 2011 - również do "Gazety Krakowskiej". Specjalizuję się w wywiadach z gwiazdami show-biznesu - piosenkarkami, aktorkami, prezenterkami telewizyjnymi. Zapowiadam koncerty i premiery filmowe, piszę recenzje płyt. 


Moją pasją jest nowoczesna muzyka elektroniczna. Piszę o niej do serwisu internetowego "Nowa Muzyka". 


 Moje teksty: 


https://plus.dziennikpolski24.pl/iza-krzan-zeby-pracowac-w-mediach-trzeba-miec-do-siebie-duzy-dystans/ar/c13-16795215


https://plus.dziennikpolski24.pl/piotr-adamczyk-roznorodnosc-rol-i-miejsc-w-ktorych-pracuje-daje-mi-najwieksze-spelnienie/ar/c13-16700659


https://plus.dziennikpolski24.pl/joanna-kulig-ludzie-czesto-wstydza-sie-tego-co-tak-naprawde-jest-ich-atutem/ar/c13-16647327


 

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.