Patrzą i podziwiają. Czasami wytkną jakąś niedoróbkę. Innym razem podyskutują

Czytaj dalej
Fot. Nadesłane
Anna [email protected]

Patrzą i podziwiają. Czasami wytkną jakąś niedoróbkę. Innym razem podyskutują

Anna [email protected]

Samorządowcy z Sępólna i powiatu działają jak w jednej drużynie. Cokolwiek się dzieje w którymś samorządzie, spotykają się niemal wszyscy.

Przykład? Proszę bardzo. Pisaliśmy ostatnio o remoncie pomieszczeń w Liceum Ogólnokształcącym w Sępólnie, który ma związek z przenosinami tam filii Biblioteki Pedagogicznej. Właśnie go zakończono i samorządowcy wybrali się tam wspólnie, by zobaczyć, czy prace przebiegały sprawnie i czy są jakieś ewentualne niedoróbki.

W wizytacji uczestniczył także burmistrz Sępólna Waldemar Stupałkowski, choć liceum to przecież szkoła podległa powiatowi, a nie gminie. Ale to była świetna okazja, by porozmawiać z wicemarszałkiem województwa kujawsko-pomorskiego Zbigniewem Ostrowskim. Wygląda na to, że starosta świetnie się rozumie z burmistrzem. Konsultują się w wielu sprawach. Wszelkie okazje są dobre, by porozmawiać, a nie tylko formalne narady, jak ta ostatnia w ramach konwentu powiatu sępoleńskiego, która tym razem odbyła się w gościnnym Sośnie.

A na konwencie omówiono m.in. spotkanie z przedstawicielem fundacji „Civitas” z Nakła nad Notecią w sprawie nieodpłatnej pomocy prawnej. Dyskutowano też o Strategii „Obszaru Rozwoju Społeczno-Gospodarczego Powiatu Sępoleńskiego” na lata 2014-2020, a więc o tym, jak ma się rozwijać powiat.

Co jeszcze? Jednym z tematów była rozmowa o przyznaniu nagrody starosty sępoleńskiego „Złoty Klucz Przedsiębiorczości” za 2015 r. Omówiono też wspólne imprezy, które będą organizowane w roku 2016 przez samorządy i pochylono się nad programem budowy chodników wzdłuż dróg powiatowych.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.