Paweł Bakun ma rządzić Stargardem. Szpitalem również?

Czytaj dalej
Fot. Tadeusz Surma
Wioletta Mordasiewicz

Paweł Bakun ma rządzić Stargardem. Szpitalem również?

Wioletta Mordasiewicz

Wczoraj wojewoda zachodniopomorski oficjalnie potwierdził, że na komisarza miasta wyznaczył Pawła Bakuna, który kieruje stargardzką służbą zdrowia.

Niemal pewne jest, że obowiązki prezydenta Stargardu, po śmierci Sławomira Pajora przejmie dyrektor stargardzkiego szpitala. Został wskazany do tej funkcji przez Krzysztofa Kozłowskiego, wojewodę zachodniopomorskiego.

Chcieliśmy zapytać kandydata na komisarza czy da radę pogodzić pełnienie obu funkcji.

- Porozmawiamy, jak już będzie znana decyzja pani premier - obiecał nam wczoraj w rozmowie telefonicznej Paweł Bakun, dyrektor Samodzielnego Publicznego Wielospecjalistycznego Zakładu Opieki w Stargardzie.

Przez pewien czas prawnicy sprawdzali czy dyrektor ZOZ może pełnić funkcje samorządowe.

- Pan Paweł Bakun spełnia wymogi formalne niezbędne do objęcia funkcji organu wykonawczego gminy, dając rękojmię należytego wykonywania powierzonych obowiązków - napisał wczoraj w oficjalnym komunikacie rzecznik prasowy wojewody. - Nowe obowiązki Paweł Bakun będzie mógł pełnić dopiero po zatwierdzeniu kandydatury przez premier Szydło.

Paweł Bakun jest dyrektorem szpitala od lipca ub. r.

- Nie jest to sprzeczne z wykonywaniem obowiązków prezydenta, ponieważ zgodnie z ustawą o samorządzie gminnym działalność ZOZ to działalność lecznicza - wyjaśnia Krzysztof Kozłowski, wojewoda zachodniopomorski. - A przepisy mówią jedynie o zakazie prowadzenia działalności gospodarczej przez samorządowców.

Dodaje, że sytuacja Pawła Bakuna w ZOZ zostanie uregulowana tak, aby mógł on wykonywać obowiązki prezydenta Stargardu w sposób efektywny i rzetelny. Kandydatura dyrektora trafiła do prezes rady ministrów Beaty Szydło.

Nikt oficjalnie nie chce komentować kandydatury Pawła Bakuna na komisarza. Wszyscy czekają na decyzje premier. W urzędzie miejskim trwają spekulacje czy zaproponuje byłym zastępcom funkcje pełnomocników.

- Różnie to może być - usłyszeliśmy.

Paweł Bakun ma rządzić miastem do czasu przedterminowych wyborów samorządowych, które powinny odbyć się w ciągu 3 miesięcy.

O ich terminie w drodze rozporządzenia, zdecyduje prezes rady ministrów.

Wioletta Mordasiewicz

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.